خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر سرمایه اولیه زیادی ندارید ولی درعوض حاضرید برای داشتن یک شغل سودآور، شب و روز بدون نق‌زدن کار کنید، اگر از بودن در کنار پرنده‌ها حالتان بد نمی‌شود و در مقابل عاشق آنها هستید و علاوه بر آن دنبال یک شبه پولدار شدن هم نیستید، یک پیشنهاد خیلی خوب برایتان داریم؛ پرورش بلدرچین.


کافیست بخواهید کاری را شروع کنید و برای عده ای استخدامی ایجاد کنید، ناخودآگاه در کنار تلاش و پشتکار خدا هم انسان را برای رسیدن به هدفی که در ذهن دارد، کمک می کند، و راهی مسیری می شوی که آغازش را توکل بر خدا، میانه اش را تلاش و پشتکار و پایانش را به دست روزگار و همت خود و خرید مردم می سپارد.

کمال مرصادی یکی از کارآفرینان موفق استان کردستان در حوزه ی تولید بلدرچین است که توانسته در این راه برای بیش از 10 جوان اشتغالزایی ایجاد کند و به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تولید بلدرچین در استان کردستان فعالیت کند.

وی تمرکز بر مشاغل بومی و همچنین تکیه بر پتانسیل های محلی را یکی از زمینه های کارآفرینی در استان کردستان می داند، وی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: کمال مرصادی، کارشناس ارشد تغذیه طیور و از سال 1394 نیز واحد عرصه کارآفرینی شده ام و چون رشته ی تخصصیم مهندسی کشاورزی و علوم دامی گرایش تغذیه طیوربود در زمینه ی تولید و پرورش بلدرچین وارد کار شدم و کارم را با سرمایه ده میلیون تومانی و از یک اتاق 12 متری و استخر 70 متری که ر مزرعه خودمان داشتیم را تغییر کاربری دهم و روی این استخر را پوشاندم و 1000 قطعه بلدرچین را به 10 هزار قطعه افزایش دادم.

مدیر مزرعه  بلدرچین تخم طلا تصریح کرد: اگر قبلا در زمینه تخم خوراکی کار می کردم اما امروز با توسعه و ارتقا واحد تولیدم در زمینه جوجه یک روزه, تخم نطفه دار و موالید فعالیت می کنم.
 
این فارغ التحصیل کردستانی ادامه داد: بعد از مدتی دستگاه جوجه کشی با ظرفیت 10 هزار قطعه را ساختم و تخم بلدرچین ها را وقتی داخل دستگاه جوجه کشی قرار میدهیم تبدیل به جوجه میشود و در سن 45 روزی به بلوغ میرسند و در این موقع جنسیت مشخص میشود و جوجه ای که نر باشد کشتار میشود و ماده ها را برای تخم گذاری به قفس می فرستیم.

وی به چالش ها و موانع پیش روی یک کارآفرین در شرایط اقتصادی و اجتماعی کنونی اشاره کرد و گفت: چالش های بسیاری در این زمینه با کار ما در ارتباط است اما یکی از مهم ترین انها بروکراسی پیچیده اداری می باشد که واقعا باعث دردسر و دل سردی جوانان و اهل فن می گردد، مورد بعدی قابل اشاره نوسان شدید بازار و عدم نظارت و کنترل بر بازار و وجود دلال یا واسطه گر می باشد که به نوعی فرایند توزیع را مختل کرده است.

 مشکلات بانکی و درصد سود بالا ، حمایت نکردن سرمایه درگردش و در نظر گرفتن یارانه ، تامین مواد اولیه در تهیه ی نهاده های دامی ذرت و سویا از جمله ی چالش های دیگر در این حوزه به شمار می رود.

وی ادامه داد: درخواست ما از مسئولین استان ، حذف بروکراسی اداری و رفع موانع تولید، حذف و یا کنترل دلالان از بازار ،حمایت تسهیلات بانکی با درصد کم و تنفس دار، ایجاد کارگروه و جلسات متعدد با کارافرین استان و حمایت از صادرکنندگان محصولات به خارج از کشور می باشد که نیاز است تا حدی به آنها رسیدگی شود.

وی به اشتغالزایی تولید بلدرچین اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به صورت مستقیم هفت نفر ولی به صورت غیر مستقیم ده ها نفر با این شغل در حال تعامل هستند.

این کارآفرین تاکید کرد: به نظر من اگر جوانان ما در رشته ای که تخصص دارند آستین ها را بالا بزنند و با همت و تلاش وارد عرصه عمل شوند هیچ موقع تن به کار کارمندی نمیدهند و هیچ موقع حاضر نمیشوند که برای کسی کار کنند بلکه خودشان کارفرمای خودشان می شوند.منبع: کُردتودی
* انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «ماهنامه کارآفرین ناب» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید