خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش کارآفرین ناب از تسنیم سید حسن نصرالله "سید مقاومت" به مناسبت انفجار اخیر در بیروت سخنرانی کردند.

 

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود، جان باختن شمار زیادی از شهروندان لبنانی در انفجار مهیب سه شنبه 14 مرداد را به خانواده‌های داغدیده و همه ملت لبنان تسلیت گفت و برای مجروحان این انفجار هولناک شفای عاجل مسئلت کرد.

وی اظهار داشت : من می‌خواستم چهارشنبه گذشته درباره برخی مسائل سخنانی را بیان کنم، ولی وقتی این حادثه فاجعه بار در روز سه شنبه رخ داد، تصمیم گرفتم سخنرانی را به تعویق اندازم و امروز از تنها مسئله ای که صحبت می‌کنم، حادثه بزرگی است که در لبنان رخ داد.

آنچه در بیروت رخ داد، یک فاجعه به تمام معنای انسانی و ملی بود

دبیرکل حزب الله تاکید کرد : آنچه در بیروت رخ داد، یک فاجعه به تمام معنای انسانی و ملی بود.

رهبر مقاومت لبنان با آرزوی اینکه خداوند به همه آسیب دیدگان و کسانی که در این فاجعه بزرگ مصیبت دیدند، قدرت صبر و ایستادگی و تحمل مصیبت را عنایت فرماید، افزود: پیامدهای فاجعه بسیار بزرگ و خطرناک است و نتایج و تاثیرات اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی دارد.

وی با تاکید بر لزوم تعامل فوق العاده با این حادثه در تمام زمینه‌ها اظهار داشت: در این فاجعه، حضور مردمی در کنار دولت و حضور سریع هیئتها و نهادهای مدنی قابل ملاحظه بود.

حزب الله آماده مشارکت در پروژه اسکان آوارگان است

نصرالله خاطر نشان کرد : حزب الله(برای کمک به آسیب دیدگان و کمک به مردم مصیبت دیده)تمام نهادها و موسسات تابعه و افراد و امکاناتش را در اختیار دولت و ملت لبنان قرار داده است.

وی افزود هر خانواده‌ای که خانه خود را در این انفجار از دست داد، نیاز به سرپناه موقت دارد و ما برای کمک به این خانواده ها آمادگی داریم.نصرالله اظهار داشت: حزب الله آماده مشارکت در پروژه اسکان آوارگان است، ما آماده اسکان خانواده‌های آواره و تامین سرپناه برای آنها هستیم.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد : شاهد همبستگی و همدلی گسترده‌ای در سطح جهانی بودیم.نگاه ما نسبت به سفر مقامات بین‌المللی به بیروت با هدف وحدت در بین لبنانی‌ها مثبت است.

نصرالله اظهار داشت : نکته مطرح(در تحولات اخیر) سفر رئیس جمهور فرانسه به لبنان بود، ما نگاه مثبتی به هر سفر و کمک در این ایام داریم.

وی ادامه داد : ما نگاه مثبتی به هرگونه همبستگی و سفر به لبنان به ویژه اگر با هدف وحدت و گفتگو باشد، داریم.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: صحنه خارجی، مثبت است و فرصتی را در برابر لبنان برای خروج از حالت محاصره و سختی که لبنان با آن روبرو است، فراهم می‌کند.

هدف اتهامات اخیر تحریک ملت لبنان علیه حزب‌الله است

وی با تاکید بر اهمیت ادامه امدادرسانی و آواربرداری و ترمیم جراحات گفت : با تاسف شدید باید بگویم از همان ساعات اولیه بروز فاجعه، برخی رسانه‌های داخلی و عربی و برخی گروههای سیاسی(اشاره به غربگرایان موسوم به 14 مارس) به پیشداوری پرداخته و مدعی شدند که آنچه رخ داده، عبارت از انبار موشکی و مهمات حزب الله بوده است.

نصرالله اظهارداشت : برای این افراد(طرفهای وابسته به غرب که به حزب الله اتهام زده‌اند) اینکه این حادثه ناشی از آتش سوزی یا هدفمند بوده، اهمیتی ندارد، بلکه آنچه برایشان اهمیت دارد این است که حزب الله را به عنوان مسئول معرفی کنند.

وی ادامه داد : موضع‌گیری این طرفها (پیش از روشن شدن نتایج تحقیقات) با هدف تحریک ملت لبنان علیه حزب‌الله است و این اوج ظلم و جنایت است.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد حزب الله خود بخشی از ملت مصیبت دیده در این فاجعه است و همچنین از پیشداوری‌ها و موضع گیری‌ها رنج می برد.

ما هیچ گونه سلاح یا مواد منفجره در بندر بیروت نداشته‌ایم

وی اظهار داشت : بنده با قاطعیت اعلام می‌کنم ما هیچ چیزی در بندر نداریم. نه انبار سلاحی، نه موشکی، نه تفنگی، نه بمبی، نه حتی یک گلوله و نیترات، به هیچ وجه نه در حال حاضر، نه در گذشته و نه در آینده و تحقیقات این مسئله را اثبات خواهد کرد.

نصرالله به جوسازی و اتهام زنی طرفهای وابسته به غرب اشاره کرد و گفت: آنها شیوه «دروغ بگو، دروغ بگو» تا مردم باور کنند، را در پیش گرفته اند و این اوج مظلومیت (حزب الله) است.

نصرالله خاطر نشان کرد تحقیقات، موضع ما را مبنی بر اینکه هیچ مواد و تجهیزاتی در اسکله نداریم، مورد تایید و تاکید قرار خواهد داد و اینکه آنچه علیه ما صورت گرفته، گمراه سازی ظالمانه است.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد ما هرگز اسکله را اداره نمی‌کنیم و در آن دخالتی نداریم و نمی‌دانیم در داخل آن چه چیزی وجود دارد.

از انفجار بیروت بهره برداری سیاسی شد

وی در ادامه گفت تحقیقات در حال انجام است و حقایق و واقعیت‌ها به سرعت آشکار خواهد شد، زیرا موضوع پیچیده نیست.

رهبر مقاومت اظهار داشت حزب الله ممکن است از آنچه در اسکله بندر حیفا (در مناطق اشغالی) بیشتر از آنچه در بیروت هست، اطلاع داشته باشد، زیرا این بخشی از معادله بازدارندگی است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد هنگامی که حقایق آشکار شود، از ملت لبنان می‌خواهم که طرفهایی را که به گمراه سازی در خصوص این حقایق پرداختند، محاکمه کنند.

وی اظهار داشت از ملت لبنان می خواهم کسانی را که به تحریک آفرینی دست زدند و برای کشاندن کشور به سمت جنگ داخلی تلاش کردند، محاکمه و بازخواست کنند.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد از این حادثه سوء استفاده سیاسی صورت گرفته است، در حالی که ما تاکید داشته و اصرار داریم که زمان حاضر زمان بهره برداری های سیاسی و حزبی نیست، بلکه زمان حاضر، زمان ترمیم جراحات است، ما بعدا قدرت پاسخ و واکنش و اثبات این مسئله که برخی در سراب و اوهام به سر می برند، داریم.

سید حسن نصرالله تصریح کرد هرگز نباید اجازه داد که در جریان تحقیق از کسی حمایتی صورت گیرد یا برای پوشاندن حقایق درباره احدی تلاش شود.

مسئول و عوامل انفجار باید محاکمه شوند

وی ادامه داد باید مجازات عادلانه در خصوص هر کس که دست داشتنش(در فاجعه انفجار بیروت) اثبات شود، به دور از هرگونه محاسبات یا وابستگی ها اعمال شود.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت حقیقت و عدالت باید بر روند تحقیقات و محاکمه غالب و مسلط باشد.

وی در ادامه گفت : اگر دولت لبنان با تمام قوا و امکاناتش نتواند این پرونده را به نتیجه در تحقیقات و محاکمه برساند، معنایش این است که هیچ امیدی به دولت سازی وجود ندارد.

دبیرکل حزب الله در ادامه اظهار داشت: امکان مشارکت ارتش لبنان(در روند تحقیقات) وجود دارد، چرا که همگان می‌گویند به ارتش در خصوص تحقیقات اعتماد دارند.

نصرالله خاطر نشان کرد این حادثه را نمی‌توان فراموش کرد یا نادیده گرفت و از آن غفلت کرد، بلکه باید حقیقت در این خصوص مشخص شود و مسئول وقوع آن محاکمه شود، بدون اینکه مورد حمایت قرار گیرد، زیرا در غیر این صورت بحران نظام و دولت و موجودیت را شاهد خواهیم بود.

تلاش دشمنان برای خدشه وارد کردن به جایگاه مقاومت محکوم به شکست است

وی ادامه داد از دولت لبنان می خواهم با نهایت جدیت و قاطعیت عمل کند تا طبقه سیاسی این امید را به مردم بدهد مبنی بر اینکه دولت بر پایه حقیقت بنا شده است.

رهبر مقاومت اظهار داشت تعامل بین المللی با این حادثه، یک فرصت است و نباید آن را از دست داد و باید به دنبال فرصتهایی که به وجود می‌آید، باشیم.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: به تمام کسانی که نبردی را با این حادثه علیه ما و محور مقاومت به راه انداختند، تاکید می‌کنم که شما هرگز به هیچ نتیجه و دستاوردی نخواهید رسید.

وی خاطر نشان کرد : این مقاومت با صداقت و اعتبارش و اعتماد ملت لبنان به آن و عملکرد و قدرت و جایگاه ملی و منطقه‌ای خود بزرگتر از آن است که برخی ظالمان و کذابان و کسانی که برای جنگ داخلی تلاش می‌کنند به آن خدشه‌ای وارد کنند و آنها هر چه در این راه (فتنه و جنگ) تلاش کنند، شکست می‌خورند و باز هم شکست خواهند خورد.

دبیرکل حزب الله در پایان تصریح کرد: ما قادریم از این بحران، قوی‌تر، راسخ تر و با اراده مستحکم تر برای پیروزی خارج شویم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید