خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


 خلف وعده‌ یارانه‌ای دولت
امتیازهای ویژه یارانه‌نگیران بایگانی شد

 وعده امتیازهای ویژه برای انصراف دهندگان از یارانه نقدی از جمله سیاست‌های تشویقی دولت یازدهم برای کاهش میزان تعداد یارانه بگیران در سال ۹۳ بود که با وجود ورود قانون به فاز جدید هنوز خبری از این امتیازها نیست.
به گزارش  تسنیم، سال 93 برای دولت یازدهم و مردم با آغاز یک نام‌نویسی شروع شد! نام‌نویسی از کسانی که تمایل به دریافت یارانه نقدی داشتند.در حقیقت این نام‌نویسی تکلیفی بود که مجلس به‌عهده دولت گذاشت آن‌هم این‌طور که طبق قانون بودجه سال 93 دولت ملزم به اصلاح دهک‌های درآمدی و حذف یارانه گروه‌های بالای درآمدی شده بود.

با این مصوبه، سال 93 برای دولت و مردم درحالی آغاز شد که سیاست‌های جراحی اقتصادی ایران وارد فاز دوم و دور جدید افزایش قیمت‌ها در بخش حامل‌های انرژی شد.در این مرحله از اجرای قانون دولت باید طبق مصوبه مجلس تغییراتی را در فهرست یارانه بگیران اعمال می‌کرد و همین شد که از دهه آخر فروردین 93 با اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها از متقاضیان دریافت یارانه ثبت‌نام جدید شکل گرفت.این دوره از ثبت‌نام‌ها که 10 روز به طول انجامید همراه با توصیه‌های دولت به مردم بود چراکه دولتی‌ها در این مرحله از مردم خواستند که اگر نیاز ندارند در فاز جدید دریافت یارانه نقدی ثبت‌نام نکنند.

البته تلاش دولت برای کاهش فهرست یارانه بگیران تنها به خواهش و تهدید (اشاره به برخی از اظهارات و سخنرانی‌های مسئولان) از مردم خلاصه نشد چراکه در همان مقطع خبرهایی از دولت رسید که بیانگر سیاست تشویقی برای انصراف از دریافت یارانه نقدی بود.از جمله این سیاست‌های تشویقی، امتیازاتی بود که توسط سخنگوی دولت که سکاندار سازمان مدیریت نیز می‌باشد، اعلام شد. محمدباقر نوبخت در آن مقطع در گفت‌وگویی که از طریق رسانه ملی و جراید عمومی انجام می‌داد به‌دفعات اعلام می‌کرد: "انصراف از دریافت یارانه به‌معنای محروم شدن از سایر خدماتی که دولت پس از اجرای گام دوم انجام می‌دهد، نیست، ما حتماً برای انصراف‌دهندگان خدمات ویژه‌ای در نظر خواهیم گرفت که در زمان‌های بعدی اعلام می‌شود".رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همچنین گفته بود: "به‌عنوان مثال وقتی که فردی برای دریافت تسهیلات مراجعه می‌کند از او پرسیده می‌شود که آیا یارانه‌بگیر است یا خیر، چرا که افراد یارانه‌بگیر که نمی‌توانند آن‌قدر از نظر مالی برخوردار باشند که تسهیلات سنگین را بازپرداخت کنند".وی ادامه داده بود: "وقتی افراد تقاضای تسهیلات می‌دهند، اگر یارانه‌بگیر باشند، این امر نشان می‌دهد که درآمد خوبی ندارند و نمی‌توانند وامهای بانکی بزرگ را بازپرداخت کنند، البته انصراف از یارانه ضرورتاً به‌معنی ثروتمند بودن نیست ولی آنها به‌گونه‌ای زندگی خود را تنظیم می‌کنند که می‌توانند از این مبلغ صرف‌نظر کنند".نوبخت همچنین گفته بود: "دولت موظف است از افرادی که از گرفتن یارانه انصراف می‌دهند به‌شکل شایسته‌ای تقدیر و تشکر کند و امتیازات ویژه‌ای برای آنها در نظر می‌گیرد که بعداً اعلام می‌کنیم".
به گزارش تسنیم، در همان زمان ثبت‌نام و انصراف از دریافت یارانه نقدی خبرهایی هم آمد که در دولت طرحی وجود دارد برای ارائه کارت همیاری ملی که بناست به انصراف دهندگان از یارانه نقدی! بدهند، البته همان موقع هم اعلام شد که این طرح نیازمند مصوبه مجلس است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید