خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران:

۳ برابر متوسط دنیا برق مصرف می‌کنیم که شرعاً حرام است

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با اعلام اینکه اسراف در مصرف برق شرعاً حرام است، گفت: سرانه مصرف برق خانگی در ایران سه برابر و در بخش تجاری، حمل‌ونقل و صنعت ۱.۵ برابر متوسط مصرف جهانی است.
به گزارش  تسنیم، سید محمد هاشمی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: در انفاق باید اعتدال را رعایت کنیم و از حد نگذریم، ریخت و پاش حرام است. تبذیر نشانه کفران و ناسپاسی است نه نشانه سخاوت و بخشندگی.وی تصریح کرد: سرانه مصرف برق خانگی در ایران سه برابر و در بخش تجاری، حمل‌ونقل و صنعت 1.5 برابر متوسط مصرف جهانی است.وی با بیان این‌که در مصرف آب نیز دو برابر میانگین جهانی مصرف می‌کنیم، افزود: ما یک کشور اسلامی هستیم و اعتقاد هم داریم که باید مصرف کم، به موقع و به جا باشد. اما پارکینگ‌ها را نگاه کنید که چقدر برق بیهوده روشن است. سر در خانه‌ها را نگاه کنید ببینید لامپ‌های اضافی روشن است. هفته گذشته برای مجلس ختمی رفته بودم مسجد، بالا سر مسجد لامپ پرمصرف در ساعتی که باید مصرف را پایین آورد آویزان است. زنگ زدم بالابر آمد و لامپ پر مصرف را با یک لامپ کم مصرف جایگزین کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان این‌که در تهران 2234 مشترک اداری داریم، گفت: این تعداد مشترک در زمان اوج مصرف روزانه یعنی بین ساعت 11 تا 15 بعداز ظهر 1150 مگاوات مصرف دارند که 28 درصد مصرف را تشکیل می‌دهد.هاشمی با بیان این‌که چهار میلیون و 200 هزار مشترک داریم که نیم درصد آن را ادارات را تشکیل می‌دهند، افزود: در تهران 2611 مسجد داریم بعضی از این مساجد اندازه 110 مشترک خانگی برق مصرف می‌کنند. همچنین 2 درصد مشترکان بالای 1000 کیلووات مصرف برق دارند که اکثر مساجد در این رنج هستند.وی تصریح کرد: ادارات و مساجد در مصرف پیک تاثیر به سزایی دارند، به عبارت دیگر ادارات در روز و مساجد هم در روز و هم شب درست زمان اوج مصرف، برق بیشتری مصرف بیشتری می‌کنند و خواهش می‌کنم نسبت به مصرف توجه کنید.
وی در ادامه با بیان این‌که کابل برق را مانند لوله آب فرض کنید که ظرفیتی دارد، بیان کرد:‌ همین امروز یکی از علما تعریف می‌کرد در مسجدی هستم که کولرهای آبی خوب جواب می‌داد، اما با این وجود رفتند و 8 اسپیلت گرفتند که بعد از 2 روز کابل‌های برق سوخته است، آیا این انصاف است؟مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: مگر برق محدودیت ندارد مگر نباید در مصرف آن مراعات کنیم. دستمان را می‌ بَریم به کلید سرمایشی چه اسپیلت باشد و چه کولر آبی و آنرا زیاد می‌کنیم. حداقل خواهش می‌کنم 4 ساعت پیک روز یعنی از ساعت 11 تا 15 بعدازظهر و 4 ساعت شب یعنی از ساعت 8 تا 11  از تجهیزات پرمصرف که می‌توانیم از آنها ساعت‌های دیگر استفاده کنیم، استفاده نکنیم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید