خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


 سخنگوی دولت:

تورم مرکز آمار رسمی است
آمارهای مرکز آمار ایران سند رسمی است
وزارت نفت درباره دکل نفتی گمشده اعلام نظر کند
دولت امسال فقط به شیر مدارس یارانه می‌دهد

سخنگوی دولت با اعلام اینکه تدوین بودجه ۹۵ آغار شد، تورم اعلامی مرکز آمار را رسمی دانست و گفت: گزارش وزارت اقتصاد کاهش سرمایه گذاری خارجی را تایید نمی کند.به گزارش  تسنیم، محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفتگی با اشاره به برنامه زمان بندی و تشکیل ستاد اصلی برای تهیه و تنظیم لایحه بودجه 95، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی، یک شورای راهبردی بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و پنج کارگروه را شامل کارگروه های هزینه یابی؛ منابع؛ بخشی؛ منطقه ای و مرتبط با شرکت های دولتی تشکیل داده است.سخنگوی دولت گفت: همچون سال گذشته، دولت بنا دارد در راستای احترام به قانون، لایحه بودجه سال 95 را تا 15 آذر ماه سال جاری به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

** رشد سه درصدی مورد تایید مرکز آمار ایران است
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پاسخ به سوالی درباره اختلاف آمارهای مرکز آمار ایران و بانک مرکزی توضیح داد: ماده 54 قانون برنامه پنجم تصریح کرده که تنها مرکز تولید و انتشار آمارهای رسمی کشور مرکز آمار ایران است. این به این معنی نیست که سایر دستگاه های اجرایی و حتی مطالعاتی برای کارهای داخلی خود، تولید آمار و پردازش اطلاعات نکند و حتی ممکن است اعلام شود.نوبخت با تاکید بر این که آمار رسمی، آمارهای مرکز آمار ایران است، ادامه داد: البته در کارهای آماری و پژوهشی ممکن است نمونه ها و نحوه کار متفاوت باشد اما تفاوت معنادار در یک موضوع وجود ندارد.
به گفته وی به همین جهت در یک تقسیم کار، آمار رشد اقتصادی از بانک مرکزی خواسته شد و این که نظرشان را به مرکز آمار ایران هم اعلام کنند و این رشد سه درصدی که بانک مرکزی اعلام کرد مورد تایید مرکز آمار ایران هم است.
**آمارهای مرکز آمار ایران سند رسمی است
سخنگوی دولت با بیان این که در نرخ تورم تفاوت اندکی بین آمار این دو مرکز وجود دارد، گفت: در جلسه شورای عالی آمار که دو هفته گذشته با مسوولیت بنده به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شد جزو مصوبه این شورا است که بانک مرکزی و مرکز آمار مبانی محاسباتی خود را یکسان کنند و ترجیحا یک عدد اعلام شود و اگر اختلافی وجود دارد آن را برطرف کنند.نوبخت تصریح کرد: آمارهایی که از سوی مرکز آمار منتشر می شود به عنوان اسناد رسمی است.
**وزارت نفت درباره دکل نفتی گمشده اعلام نظر کند
سخنگوی دولت درباره گمشدن دکل نفتی نیز گفت: در مورد این موضوع هر چند وزیر نفت اظهارنظر کرده است اما از روابط عمومی وزارت نفت خواهیم خواست که به صورت شفاف نظر وزارت را در سایت خود و به صورت مکتوب اعلام کنند که واقعیت چیست؟
**گزارش ها کاهش سرمایه گذاری خارجی را تایید نمی کند
نوبخت در پاسخ به این سوال که سرمایه گذاری خارجی در چند ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است ، گفت: گزارش سازمان حمایت از سرمایه گذاری که از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی منتشر شد این کاهش را تایید نمی کند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید