خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رفع تحریم‌ها در این صنعت جنبه شعاری دارد

مدیرعامل پتروشیمی تبریز گفت: رفع تحریم‌ها بیش‌تر حالت شعاری دارد تا عملی و اکنون هیچ بانکی برای ما نقل و انتقال ارز انجام نمی‌دهد.علی رضا صدری در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا درباره آثار رفع تحریم‌ها در صنعت پتروشیمی، گفت:تاکنون چیزی از رفع تحریم ‌ها در این صنعت ندیده‌ام

، قبل از تحریم‌ها فروش محصولات را انجام می‌دادیم و اکنون نیز این کار را می‌کنیم.
وی در ادامه با اشاره به این‌که مشکل انتقال ارز در گذشته وجود داشت و اکنون نیز وجود دارد، اضافه کرد: مدیرعامل پتروشیمی تبریز با ابزار تاسف نسبت به این مشکل، تاکید کرد: هنوز گشایشی در این صنعت صورت نگرفته است.
صدری با اشاره به این‌که به کاتالیستی که فقط توسط دو شرکت سوییسی و آلمان ساخته می‌شود نیاز داشتیم،گفت:هیچ یک از ان دو شرکت این کاتالیست را به ما نفروختند و مجبور شدیم این کاتالیست را از چین خریداری کنیم.
وی همچنین با بیان این‌که شرکت‌های اروپایی در پاسخ به درخواست‌ها و مکاتباتی که صورت می‌گیرد اعلام می‌کنند که هنوز تحریم‌ها رفع نشده و پاسخگوی ما نیستند، تصریح کرد:رفع تحریم ها از این صنعت بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و همچنان با چنگ و دندان کار را انجام می‌دهیم.
به گزارش ایسنا ، مهدی شریفی نیک‌نفس، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با اشاره به مذاکره با شرکت‌های بزرگ اروپایی و ژاپنی برای آغاز مجدد صادرات محصولات پتروشیمی گفته بود که این شرکتها با افزایش تحریمهای بین المللی ایران را ترک کردند، اما امروز با گشایشهای سیاسی انجام شده شاهد حضور مجدد آنها هستیم.
وی همچنین از بهبود شرایط صادرات محصولات پتروشیمی خبر داده و اعلام کرده بود که با رفع محدودیتهای بانکی و بیمه ای صادرات محصولات پتروشیمی به صورت مستقیم به قاره اروپا آغاز خواهد شد، وانگهی با تحقق این امر می توان به بازشدن ال سی های خارجی برای سرمایه گذاری در طرحها امیدوار باشیم.
بر این اساس تا پیش از افزایش تحریم‌های بین‌المللی، 10تا 14 درصد محصولات پتروشیمی ایران به اروپا صادر می‌شد و از این محل سالانه حدود 2.5 میلیارد دلار درآمد برای کشور حاصل می‌شد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید