خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمود امراللهی مدیرعامل بیمه ایران
 وام مسکن ۵۰۰ میلیون تومانی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بیمه ایران

مدیرعامل بیمه ایران درباره صدور مجوز وام ضروری و مسکن بیش از ۵۰۰ میلیون تومانی مدیرعامل و هر یک از اعضای هیات مدیره این بیمه توضیحاتی ارائه کرد.به گزارش خبرنگار مهر، محمود امراللهی در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت در وزارت اقتصاد در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه حدود چندین ماه پیش اعضای هیات مدیره بیمه ایران هر کدام بیش از ۵۰۰ میلیون تومان بابت وام ضروری و مسکن برای خود به تصویب رساندند، این اقدام براساس چه مجوزی صورت گرفته و آیا وزیر اقتصاد از آن باخبر است؟ گفت:

کارکنان رسمی بیمه مرکزی، بیمه ایران و در گذشته بیمه دانا، البرز و آسیا دارای یک آئین‌نامه مشترک استخدامی بودند و اگر پرداختی صورت می‌گیرد، براساس این آئین‌نامه استخدامی انجام می‌شود.مدیرعامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه هیچ‌کس اجازه ندارد وامی را برای خود تعیین، تصویب و پرداخت کند، افزود: پرداخت وام ضروری مسکن یا هر وام دیگری با هر عنوان براساس آئین‌نامه مربوطه در سال ۸۱ صورت گرفته است و اقدامی خارج از ضوابط و مقررات نیست.

امراللهی در پاسخ به این سئوال که بیمه ایران ساختمانی خریداری کرده که به نظر بلااستفاده مانده، این در حالی است که این شرکت با زیان انباشته مواجه است، این دو موضوع چگونه توجیه پذیر است، عنوان کرد: سال ۸۸ بیمه ایران زمینی خریداری کرد که تمام مجوزهای آن دریافت شد. تاکنون ۴۰ متر برای ساخت آن گودبرداری شده و قرار بود دو برج ۳۴ طبقه به مساحت ۱۹۰ هزار متر مربع احداث شود.مدیرعامل بیمه ایران ادامه داد: اما پس از تحویل، متوجه شدیم که زمین معارض دارد و به دلیل گودبرداری همسایه‌ها شاکی بودند و اقدام حقوقی علیه شرکت انجام دادند و این پروژه حدود ۶-۷ ماه متوقف شد. در ادامه اختلافاتی بین شرکت مالک که نیمی از آن را داشت و بیمه ایران که مالک نصف نیم دیگر بود، ادامه یافت و با توجه به وضعیت بحرانی تصمیم گرفته شد که مدیریتی برطرف شود و اداره آن به شرکتی که مدیریت کلان پروژه را برعهده داشت، سپرده شود.وی به اینکه ساخت، تکمیل و بهره‌برداری این پروژه چندین سال به طول می‌کشید اشاره و اضافه کرد: در عین حال، بیمه ایران دارای ساختمان‌های زیادی است. بسیاری از آنها فرسوده بودند و هزینه‌های زیادی را به ما تحمیل می‌کردند، طی آن براساس کارهای کارشناسی که انجام شد، از محل فروش همان پروژه قبلی (سهم بیمه ایران دریافت شد) و فروش سایر ساختمان‌های قدیمی و متروکه تصمیم گرفته شد که محل جدیدی به صورت آماده به عنوان ستاد مشترک خریداری شود.امراللهی با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه بزرگ در دنیا دارای ساختمان‌های مجهز و پیشرفته هستند، تصریح کرد: بیمه ایران از این امکان  بی‌بهره است. بنابراین ساختمانی را در ضلع شمالی اتوبان همت از طریق برگزاری مزایده و با رعایت تمامی ضوابط و مقررات خریداری کرد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید