خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

درآمدهای مالیاتی دولت ایران بیشتر از درآمد نفت شد
 برای نخستین بار در ۵۰ سال گذشته؛
درآمدهای مالیاتی دولت ایران بیشتر از درآمد نفت شد

معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران گفت: برای اولین بار در حدود نیم قرن گذشته، درآمدهای دولت ایران از محل اخذ مالیات بیشتر از درآمدهای نفتی این کشور شده است.به گزارش تسنیم، روزنامه انگلیسی گاردین طی گزارشی نوشت: برای اولین بار در حدود نیم قرن گذشته، درآمدهای دولت ایران از محل اخذ مالیات  بیشتر از درآمدهای نفتی این کشور شده است.

افت قیمت جهانی نفت موجب شده تا تهران رویکرد سنتی خود را از اتکا به درآمدهای نفتی به سوی درآمدهای مالیاتی تغییر دهد.علی کاردور، معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران گفت، استراتژی اقتصادی دولت حسن روحانی، کاهش قابل توجه وابستگی دولت به درآمدهای نفتی در مقابل اخذ مالیات بیشتر به صورت سیستماتیک است.وی در حاشیه دومین مجمع ایران و اروپا در ژنو به خبرنگار گاردین گفت «برای اولین بار در 50 سال گذشته، سهم دولت از درآمدهای نفتی کمتر از درآمدی است که ازمحل وصول مالیات و از جمله مالیات بر ارزش افزوده کسب می کند.»وی افزود: «در حال حاضر تنها حدود 10 درصد تولید ناخالص داخلی ایران به نفت وابسته است.» تقریبا 20 درصد درآمدهای نفتی به صندوق ثروت حاکمیتی واریز می شود که برای اهداف توسعه ای ذخیره می گردد.درآمدهای نفتی ایران در طی سال های اخیر به دلیل تحریم نفتی غرب، و سپس افت قیمت نفت، آسیبی جدی دیده است. انتظار می رود تحریم ها در طی ماه های آینده برداشته شود. روحانی هفته گذشته گفت، این اتفاق ممکن است در ماه ژانویه رخ دهد.
کاردور افزود، شرکت ملی نفت ایران تا ماه نوامبر قراردادهای پرسودی به ارزش بیش از 100 میلیارد دلار بابت حدود 45 پروژه اکتشاف و تولید نفت در دریا و خشکی به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد خواهد داد. «ما در حال حاضر روزانه 3 میلیون بشکه نفت تولید می کنیم، که 1.3 میلیون بشکه آن صادر می شود، اما ما انتظار داریم این رقم در ماه می یا ژوئن سال آینده به 2.3 میلیون بشکه برسد.»

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید