خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


 قالیباف:

عده‌ای با حل مشکلات مردم مخالف هستند 

شهردار تهران با انتقاد از عملکرد برخی منتقدان گفت: ظاهرا عده‌ای با کار کردن و حل مشکلات مردم مخالف هستند.
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف صبح امروز در آیین افتتاح نودوششمین ایستگاه مترو میرزای شیرازی با بیان اینکه برای برخی افراد به دلیل جنس خاک و سختی کار، ساخت خط 3 مترو به خصوص در مناطق جنوبی تهران امری غیرقابل تصور بود، افزود: در حال حاضر ساخت خط 7 به ویژه در مناطق مولوی و قیام که با مشکلات فراوانی نیز روبه‌رو است، قابل پذیرش نیست، چراکه به دلیل سختی کار شاهد پیشرفت‌های سانتی‌متری هستیم اما ما در راستای ارتقای فرهنگ مردم و توسعه عدالت اجتماعی، ساخت مترو را با جدیت در دستور کار قرار دادیم چراکه معتقدیم مترو در گسترش عدالت اجتماعی نقش بسزایی ایفا می‌کند چراکه همه مردم از یک وسیله با یک قیمت استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه در دولت قول داده‌اند که تعداد واگن‌ها اضافه شود، تصریح کرد: براساس قانون هر مسافری که از مترو استفاده می‌کند، حداقل 13 سنت در کاهش مصرف سوخت اثرگذار است و از آنجایی که توسعه مترو کمک زیادی به اقتصاد می‌کند، امیدواریم با رایزنی‌های صورت گرفته با دولت، با اضافه کردن واگن‌ها بتوانیم استفاده از مترو را افزایش دهیم چراکه معتقدیم با اتکا به زیرساخت‌های فعلی و تنها با اضافه کردن واگن، می‌توانیم حجم مسافران را دو برابرافزایش دهیم و امیدواریم طی 14 الی 15 ماه آینده شاهد افزایش دو برابری مسافران در مترو باشیم.
شهردار تهران با اشاره به برخی حواشی ایجاد شده درخصوص اقدامات شهرداری تهران طی روزهای اخیر، با بیان اینکه ما با آغوش باز از هر انتقادی استقبال می‌کنیم، گفت: در خبرها، گزارشات و شبکه‌های اجتماعی افرادی خاص موضوعاتی را مطرح می‌کنند که ما به دنبال پاسخگویی به جزییات این خبرها نیستیم چراکه عهد ما با خدا و مردم است و سعی داریم به جای پرداختن به حواشی در راستای رضای خدا کار کنیم و وقت‌مان را به حاشیه‌هایی که هیچ خاصیتی ندارد، اختصاص ندهیم.
قالیباف با اشاره به بحث جمع‌آوری دستفروشان مترو ادامه داد: دستفروشی در مترو تنها مختص مترو تهران نیست بلکه از نیویورک تا مسکو، توکیو تا لندن این معضل اجتماعی در متروی تمامی شهرها دیده می‌شود و دستفروشی یکی از واقعیت‌های همه متروهای دنیا است که قطعا باید آن را مدیریت و با آن مبارزه کنیم.
وی با بیان اینکه شهرداری یک سال و اندی موضوع دستفروشی را مورد مطالعه و بررسی قرار داد، اظهار کرد: چند ماهی است که با کمک پلیس و... بحث جمع ساماندهی دستفروشان در دستور کار قرار گرفته است و جالب است بدانید رسانه‌هایی که همیشه منتقد هستند و در گذشته می‌نوشتند که شهردار کجایید؟ شهرداری خواب است و به ما می‌گفتند شهرداری کار بلد نیست، حالا در حمایت از دستفروشان بلند شده و می‌گویند که آیا شهرداری انصاف ندارد؟ دستفروشان شغل ندارند؛ پیشنهاد می‌کنیم بروید سوابق این رسانه‌ها را ببینید.
شهرداری تهران با بیان اینکه ما مدیران نیز انسان هستیم و نسبت به افرادی که شغل ندارند حساس هستیم، افزود: اما بروید به مسوولانی که در راستای ایجاد شغل وظیفه دارند، این سخنان را بگویید.
قالیباف با اشاره به ساماندهی دستفروشان بازار بزرگ نیز گفت: وقتی دستفروشانی در مسیر غیرقانونی فعالیت کرده و مزاحمت‌های بسیار بدی را درست می‌کنند و حالا شهرداری آنها را سازماندهی کرده و برای آنها مکان‌هایی را در نظر گرفته تا هرکسی تحت عنوان دستفروش کار خلاف عفت عمومی، موادمخدر، مزاحمت نوامیس و... انجام ندهد، اما باز هم برخی معترضند و گویا ظاهرا عده‌ای با کار کردن و حل مشکل مخالفند چراکه هرکاری که می‌کنیم حرفی می‌زنند اما مطمئن هستیم مردم فکورتر، دقیق‌تر و ... هستند تا حرف‌های نسنجیده برخی که برخاسته از مسائل سیاست‌زدگی است و آبشخوری غیر از مصلحت دارد را قبول کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید