خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


ابتکار خبر داد:

توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از 95

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از سال 95 خبر داد.
به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در حاشیه جلسه مشترک با رییس اتاق بازرگانی ایران و فعالان بخش خصوصی که روز 17 اسفند در اتاق ایران برگزار شد، گفت: خودروسازی کشور اکنون بر اساس استاندارد یورو 4 خودرو تولید می‌کنند و ما هم به طور مستمر از خطوط تولید کشور بازرسی می کنیم.وی افزود: همچنین به طور مستمر از نظر انطباق با استانداردهای تولید گزارش تهیه می‌شود و هر زمان که این استانداردها انجام نشود شماره‌گذاری تولید آن متوقف می‌شود.

تاکنون هم مواردی اتفاق افتاده و اعلام شده است تا رفع آلایندگی اتفاق بیفتد.ابتکار ادامه داد: متاسفانه در خصوص موتورسیکلیت ها استاندارد لازم در گذشته وجود نداشته است. قرار است از سال آینده حذف موتورسیکلت‌های کاربراتوری را پیگیری کنیم و روی آن تاکید جدی داریم.وی افزود: در یک دوره در گذشته ارتقای استانداردها را نداشتیم و نظارت کافی نیز وجود نداشت و در حال حاضر جمعیتی از خودروها را در سطح خیابان‌ها داریم که معاینه فنی درستی برایشان وجود ندارد و قانون هم پنج سال برای آن ها مهلت در نظر گرفته است. در مجموع مشکلات مربوط به خودروهایی که از گذشته تولید شده‌اند هنوز باقی است، مسئله‌ای که می تواند سبب تشدید آلودگی هوا شود.

رییس سازمان محیط زیست عنوان کرد: بر اساس قانون برخورد با خودروهایی که آلایندگی آشکار هوا دارند یا معاینه فنی‌شان گذشته است به عهده پلیس راهور ناجا است و مهمترین موضوعی که در این زمینه در حال رخ دادن است یکپارچه سازی معاینه فنی است. این برنامه به گونه ای اجرا خواهد شد که تمام اطلاعات مربوط به معاینه فنی که بیش از 400 مرکز در کل کشور است به طور یکپارچه با وزارت کشور، راهور ناجا و سازمان محیط زیست یکپارچه مبادله شود و انتظار داریم که سریع تر گام نهایی در این زمینه برداشته شود.ابتکار همچنین درباره موضوع حفظ منابع طبیعی در کشور اظهار کرد: سازمان محیط زیست کشور مناطقی را تحت عنوان مناطق چهار گانه تحت مدیریت خود دارد. این مناطق عبارتند از پارک های ملی،مناطق حفاظت شده،پناهگاه های حفاظت شده و آثار طبیعی ملی که این مناطق به طور ویژه حفاظت می شوند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید