خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


رئیس مجمع واردات:

 بانک‌ها چوب لای چرخ اقتصاد شده‌اند

رئیس مجمع واردات با اشاره به ضرورت تحول در نظام بانکی و اصلاح سیستم مدیریت پولی کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: باید بپذیریم که نظام بانکی کشورمان بیمار است یا شاید در اسارت "تاجران پول" گرفتار شده است.
علیرضا مناقبی در گفتگو با تسنیم با اشاره به ضرورت تحول در نظام بانکی و اصلاح سیستم مدیریت پولی کشور اظهار داشت: در سالی که در مسیر اقدام و عمل برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی هستیم باید تلاش شود پای اقتصاد از اسارت مرداب‌ها و باتلاق‌ها رهایی پیدا کند و یکی از بزرگترین مصادیق این موضوع، رهایی اقتصاد از چنگال بانک‌ها است.

وی ادامه داد: در طول چند سال اخیر، عده‌ای به این نتیجه رسیده‌اند که با گردش پول در اقتصاد کشور و به‌موازات آن در اختیار گرفتن سررشته‌های آن می‌توانند سودهای سرشاری به جیب بزنند. این افراد آن‌چنان به تجارت پول در کشور رونق بخشیده‌اند، که هیچ فعالیت تولیدی و تجارتی نمی‌تواند به گرد پای آنها برسد.به‌گفته مناقبی، در چند دهه اخیر به‌بهانه‌های مختلف و با توجیهات محکمه‌پسند، بانک برای کسب سود بیشتر از بنگاه‌داری تا خرید و فروش ملک و ارز و سکه و راه‌اندازی بیمه و صرافی و ... از هیچ کاری دریغ نکرده‌اند و از ورود به هر عرصه‌ای فروگذار نبوده‌اند و در واقع همه جا را به اشغال خود درآورده‌اند.مناقبی افزود: باید بپذیریم که نظام بانکی کشورمان بیمار است، یا شاید در اسارت "تاجران پول" گرفتار شده است، همان‌هایی که هر وقت اراده می‌کنند می‌توانند بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی و سایر نهادهای پولی کشور نظیر شورای پول و اعتبار را دور بزنند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید