خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


افخمی:

با 57 بانک خارجی رابطه کارگزاری مستقیم داریم

مدیر عامل بانک صنعت و معدن با بیان اینکه بعد از برجام با 57 بانک خارجی رابطه کارگزاری مستقیم داریم ، گفت : تعاملات عادی بانک به ویژه از طریق سامانه سوئیفت بین المللی با این بانکها برقرار است و مشکلی نداریم. به گزارش خبر نگار ما ،علی اشرف افخمی افزود: این 57 بانک در 22 کشور اروپایی و 8 کشور آسیای جنوب شرقی قرار دارد و خیلی خوب ارتباطات بانکی را از طریق آنها در سطح بین المللی انجام می دهیم. وی با بیان اینکه با این ارتباطات کارهای بین المللی ما به خوبی انجام می شود ، افزود : با این حال نزدیک به 30 بانک بین المللی دیگر در حال مذاکره با بانک صنعت و معدن برای ایجاد کارگزاری و تعاملات بانکی هستند که به تدریج روند پیوستن آنها انجام می شود. مدیر عامل بانک صنعت و معدن گفت : نخستین بانکی بودیم که در روز اجرای برجام 14 ال سی با بیش از 100 میلیون دلار باز کردیم. وی افزود : در 5 ماهه نخست امسال بیش از 341 میلیون دلار ال سی مستقیم باز کرده ایم . افخمی با بیان اینکه بانک صنعت و معدن  سهامدار اصلی بانک تجاری ایران و اروپا - مستقر در هامبورگ آلمان است ، افزود : این بانک به عنوان یک بانک بین المللی در آلمان ثبت شده و در خدمت اقتصاد کشور است. وی گفت : بعد از برجام نزدیک به 5/5 میلیارد یورو از طریق این بانک جابجایی پولی در اروپا انجام داده ایم. مدیر عامل بانک صنعت و معدن گفت :  با اجرای برجام هزینه های نقل و انتقال مالی تا ده درصد کاهش یافته که رقم بزرگی است.مدیرعامل بانک صنعت و معدن از مذاکره با شش بانک‌ بزرگ اروپایی برای دریافت خطوط فاینانس خبرداد و گفت: رقم این اعتبار، حدود سه میلیارد یورو است.افخمی با اشاره به گشایش اعتبارات در بخش‌های مختلف بانکی گفت: در بخش بانک‌های اروپایی، گشایش‌هایی انجام شده است؛ از جمله اینکه در آسیای جنوب شرقی از محل سوئیفت ۳۳۲ میلیون دلار گشایش اعتبار داشتیم.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته واحد بانکداری صنایع کوچک و متوسط را در بخش صنعت و معدن راه‌اندازی کردیم، گفت: اما این واحد از امسال کار خود را توسعه داده است؛ به طوری که به ۷۱۲ واحد با رقم ۹۷۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که البته مصوبات، بیشتر از این رقم بود.وی افزود: با احتساب ضمانتنامه‌های صادر شده، مجموع تسهیلات پرداختی به ۱۱۰۰ میلیارد تومان بالغ می‌شود.وی افزود: علاوه بر آن دو خط اعتباری پس از برجام داریم. همچنین بعنوان دومین بانک توانستیم  ۴۰۰ میلیون دلار خط اعتباری از اِگزیم بانک هندوستان دریافت کنیم که عملیاتی شده است.
افخمی با اشاره به طرح‌هایی که پنج ماهه ابتدایی امسال با تامین مالی پروژه‌ها به نتیجه رسیده است، افزود: ۳۰ طرح عملاً در پنج ماهه امسال به تولید و بهره‌برداری رسید که ۱۳ واحد بزرگ و ۱۷ واحد کوچک و متوسط بوده است.مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در واحدهای بزرگ ۵۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام شد که این سرمایه‌گذاری از محل منابع مالی بانک بوده است، مانند پتروشیمی مهاباد یا نیروگاه کهنوج.

وی با اشاره به ورود بانک صنعت و معدن به پروژه‌های بزرگ زیرساختی اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها، خطوط راه‌آهن و توسعه شبکه بود که برای نخستین بار قطار سریع‌السیر را با تأمین مالی از محل خط اعتباری چین با رقم ۱.۸ میلیارد دلار انجام دادیم که LC آن باز شده و پروژه عملیاتی شده است.افخمی با اشاره به اینکه امیدواریم این پروژه مطابق با زمانبندی در ۲.۵ سال به بهره‌برداری برسد، افزود: در پروژه برقی کردن قطار تهران ـ مشهد هم مطالعاتی را برای فاینانس انجام دادیم و اگر موفق به دریافت فاینانس اروپا یا چین شویم، این دومین پروژه بزرگ ما در بخش زیرساخت خواهد بود.وی با اشاره به قرارداد با صندوق توسعه ملی اظهار داشت: این صندوق منابع ارزی ما را تأمین می‌کند که دو قرارداد بزرگ با آنها داشتیم اول مربوط به سال ۹۲ بود که ۵.۹ میلیارد یورو قرارداد بسته شده بود که از این رقم ۴.۱ میلیارد یورو گشایش اعتبار کردیم.مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت افزود: از این میزان حدود دو میلیارد یورو گشایش اعتبار شده است و قرارداد آن ۳.۱ میلیارد یورو بود که تاکنون ۲.۹ میلیارد یورو را به مرحله قرارداد رساندیم.
وی با اشاره به اینکه بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه‌ای است و شعبات زیادی ندارد، افزود: ما ۶۲ شعبه در کشور داریم که آن هم برای تسهیل رابطه با مشتریان است؛ بنابراین ما سپرده جذب نمی‌کنیم به همین دلیل منابع باید از محل سرمایه‌های بانک باشد که موضوعیت اصلی بانک‌های توسعه‌ای هم همین است.مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت افزود: سرمایه بانک از سال ۸۶ که به ۲۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته بود تا سال ۹۴ افزایشی نداشت اما در سال ۹۴، ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه دادیم که سرمایه بانک به ۲۶۰۰ میلیارد تومان رسید.وی با اشاره به اینکه این رقم معادل ۸۰۰ میلیون دلار است که بسیار سرمایه پایینی به شمار می‌رود، گفت: الان سرمایه بانک به حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان در هفته گذشته رسیده است.
افخمی با بیان اینکه در سال‌های ۹۳ و ۹۴ حدود ۸۷۵ میلیارد تومان خط اعتباری از بانک مرکزی گرفتیم، گفت: علاوه بر این ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر هم اختصاص پیدا می‌کند که صرف صنایع کوچک و متوسط خواهد شد.مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در این دو سال ما ۱۶۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه خط اعتباری گرفتیم، اظهار داشت: تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان از این راه بازپرداخت کردیم. همچنین در سال ۹۴، ۸۰۰۰ میلیارد تومان پرداختی داشتیم که امسال به همین میزان افزایش پیدا می‌کند.وی به همکاری بانک صنعت و معدن با دانشگاه امیرکبیر برای حمایت از کسب و کار نوپا اشاره کرد و افزود: از سال گذشته با همکاری دانشگاه امیرکبیر، این طرح را اجرایی کردیم. همچنین طی ملاقاتی که با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار داشتیم، توافق کردیم که وارد پروژه صندوق‌های مشترک شویم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر