خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


مخابرات واگذاری فیبر تاریک را آغاز کرد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ارتقای کیفیت اینترنت را در راستای کاهش تعرفه‌های اینترنتی دانست و از آغاز واگذاری فیبرهای تاریک به اپراتورها و شرکت‌های خصوصی خبر داد.
رسول سراییان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مباحث مربوط به فیبر تاریک اظهار کرد: ما در چارچوب قوانین و مقررات رگولاتوری هر چه مصوبه بدهند اجرا می‌کنیم، بنابراین درباره مصوبه ۲۳۰ این سازمان که ما باید ساب‌داکت و داکت را در اختیار اپراتورها و متقاضیان بگذاریم، شروع به واگذاری کردیم و این اتفاق قطعا در کاهش انحصار مخابرات تاثیر خواهد داشت و بازیگران و رقابت‌ها زیادتر می‌شوند.

وی به نتایج تغییر تعرفه‌های اینترنتی مخابرات اشاره و بیان کرد: طبیعی است که با تغییر تعرفه چند اتفاق همزمان با هم افتاد. یکی ارتقای کیفیت بود، باور ما این است که کاربرها با توجه به زیرساخت‌های فراهم‌شده از نظر کیفیت توانستند سرویس‌های بهتری بگیرند و از آنجایی که دسترسی آنها به اطلاعات بهتر و سرعت دسترسی به اینترنت بیشتر شده بازخوردهای مثبتی داشتیم، البته طبیعی است که برخی جاها هنوز مشکلاتی وجود داشته باشد، همچنین با ارزان‌تر شدن تعرفه‌ها طبیعی است که مصرف کاربران بالاتر رفته است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه مخابرات حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد سهم بازار را در اختیار دارد، گفت: هنوز برای ایجاد تغییر در کاربران زود است، ضمن اینکه رقابت نیز وجود دارد و کاربران از این اپراتور به آن اپراتور می‌روند و جابه‌جا می‌شوند. البته ماهیت خدمات مخابراتی این است که با نگاه به گذشته متوجه می‌شوید روزبه‌روز کیفیت آن بالاتر می‌رود و قیمت آن هم ارزان‌تر می‌شود.
سراییان در ادامه بیان کرد: البته قیمت باید واقعی باشد که بتوان روی آن سرمایه‌گذاری نیز کرد. این سرمایه‌گذاری بستگی به نیاز بازار و تقاضا دارد، سرمایه نیز باید به نوعی برگردد که سرمایه‌گذار علاقه‌مند شود آن را توسعه دهد و منطقی است که با توجه به افزایش تقاضا این اتفاق بیفتد که البته بستگی به رفتار مردم نیز دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید