خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد خبر داد: همه دانشجویان فنی و حرفه ای این مرکز آموزش عالی جذب بازار کار می شوند و حتی برخی از آنان با کارآفرینی زمینه اشتغال دیگران را نیز فراهم می کنند.

به گزارش ایرنا، سید حیدر میرفخرالدینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با یادآوری اینکه مهمترین موضوع مدنظر دولتمردان ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است ، افزود: دولت در سالهای اخیر توجه زیادی به دانشگاه فی و حرفه ای دارد ، طوریکه میانگین 70 درصد دانشجویان جذب بازار کار می شوند.
وی با ابراز خرسندی از ارتقای رتبه دانشگاه فنی و حرفه ای استان از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در ساختار جدید معاونت پژوهشی و مدیریت های زیرمجموعه تفکیک شده است و افزایش اعتبار مالی دانشگاه نیز شاهد خواهیم بود.
وی بیان کرد: تعداد دانشجویان، مقالات علمی، امکانات خوابگاهی و فعالیتهای پژوهشی از جمله شاخص های درجه بندی دانشگاه هاست که بر این اساس از درجه یک تا پنج رتبه بندی می شوند.
میرفخرالدینی با یادآوری اینکه دانشکده‌ های فنی و حرفه ای استان پارسال به عنوان نخستین دانشگاه فنی و حرفه ‌ای استان‌ های کشور ارتقا یافت، تاکید کرد: هم اکنون 12 هزار دانشجو در 101 رشته تحصیلی و در 9 دانشکده و آموزشکده شامل هفت واحد پسران و 2 واحد دختران در شهرهای یزد، میبد، اردکان، تفت، خاتم، ابرکوه و مهریز تحصیل می کنند.

اخذ مجوز سه رشته جدید
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای یزد از افزایش سه رشته تحصیلی جدید مقطع کاردانی در این دانشگاه خبر داد و گفت: این رشته ها شامل معماری سنتی، مکانیک خودرو و ICT است.
وی افزود: افزون بر 60 درصد درس های دانشگاه به صورت عملی در کارگاهها تدریس می شود و شهرستانهای متقاضی راه اندازی این دانشگاه ابتدا باید زیرساختها و ساخت کارگاه های مورد نیاز را فراهم کنند.
وی با بیان اینکه 60 درصد دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای یزد غیربومی اند، اظهار کرد: خدمات خوابگاهی برای همه متقاضیان غیربومی در این دانشگاه فراهم می شود.

یزد، میزبان مسابقات بین المللی سازه های کنسروی
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گفت: این دانشگاه تا 2 ماه دیگر برای نخستین بار در کشور میزبان مسابقه های سازه های کنسروی خواهد بود.
میرفخرالدینی افزود: در این مسابقات با استفاده از 200 هزار قوطی کنسرو سازه هایی بنا می شود و در کتاب رکوردهای گینس به ثبت خواهد رسید.
وی اضافه کرد: در پایان کنسروهای استفاده شده بین نیازمندان توزیع می شود و از این طریق رقابتها جنبه معنوی نیز خواهد داشت.
وی که مرداد سال گذشته به عنوان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان منصوب شد، مهم ترین فعالیت های عمرانی در یک سال اخیر را ساخت سالن های ورزشی و آمفی تئاتر در دانشکده های امام علی و شهید صدوقی (ره)، بازسازی ساختمانهای اداری و آموزشی و ساخت سه زمین ورزشی ساحلی در محوطه خوابگاهی عنوان کرد.
میرفخرالدینی با قدردانی از تلاشها و فعالیت های رئیسان پیشین دانشگاه فنی و حرفه ای یزد گفت: این دانشگاه افزون بر 38 شهید تقدیم انقلاب کرد و در هشت سال دفاع مقدس تنها دانشگاهی بود که 2بار به دلیل حضور شمار زیادی از دانشجویان در جبهه و به حدنصاب نرسیدن دانشجو تعطیل شده است.
وی افزود: بر این اساس کنگره بزرگداشت شهدای دانشگاه فنی و حرفه ای تا 2 ماه آینده برگزار خواهد شد.
هم اکنون 170 مرکز آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور افزون بر 200 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید