خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: از ابتدای امسال تاکنون, بیش از ۱۱ هزار نفر از فارغ‌التحصیل دانشگاهی در سامانه طرح کارورزی استان ثبت‌نام کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم, محمد رهبری پیش از ظهر امروز در جمع تولیدگران و کارفرمایان گنبدکاووس برای چگونگی جذب فارغ‌التحصیلان اظهار داشت: در سال گذشته 547 نفر از فارغ التحصیلان استان در این طرح که به صورت پایلوت برگزار شد ثبت‌نام کردند و افرادی که دارای تحصیلات عالیه مانند بالای لیسانس بودند, موفقیت بیشتری در این طرح کسب کردند.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: در حال حاضر بیش از 6 میلیون نفر در کشور فارغ التحصیل بیکار داریم که این میزان در سال 98 به 8 میلیون نفر خواهد رسید و با توجه به محدودیت فضای کسب و کار و مشکلات عدیده‌ای در کارگاه‌های سنتی باید شرایط مناسبی برای ورود این جوانان به بازار کار فراهم شود.
رهبری تصریح کرد: متاسفانه سیستم آموزشی ما سازنده نیست و دانشگاه‌ها در پذیرش برخی از رشته‌ها اصرار به تکرار اشتباه خود دارند که این امر به ضرر جوانان دانشگاهی در بازار کسب و کار خواهد شد.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گلستان یادآور شد: در حال حاضر 4 هزار و 800 فارغ التحصیل برق داریم و  یک کارخانه در استان گلستان, نیاز به 16 نفر فارغ التحصیل برق دارد که با توجه به عدم سازنده بودن دانشگاه‌ها در تحصیل چنین رشته‌هایی, هیچ یک از این فارغ التحصیلان شرایط لازم برای جذب در این کارخانه را ندارند.
رهبری تاکید کرد: در سال گذشته 434 واحد کارگاهی و تولیدی, 547 فارغ التحصیل دانشگاهی را جذب کار کردند و به طور میانگین, میزان فروش این واحدها 23 درصد افزایش یافت.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: جهان در سال 2017 اسیر 32 استارت‌آپ خواهد بود که 31 مورد آن در زمینه فناوری اطلاعات و فضای مجازی است, بنابراین دیگر بزرگی کارگاه‌های تولیدی ما به تعداد افراد کار در کارگاه نیست بلکه به تعداد افرادی است که در منازل برای این کارگاه‌ها فعالیت می‌کنند.
رهبری افزود: جوانان ما در بهترین سن یادگیری و انرژی بالا یعنی سن 18 سالگی وارد دانشگاه شده و در سن 24 سالگی بدون هیچ تجربه کاری و انگیزه در بازار کار فارغ التحصیل می شوند و ما باید فضای کسب و کار را برای این افراد فراهم کنیم.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار کرد: شما کارفرمایان و صاحبان کارگاه‌های تولیدی با استفاده از طرح کارورزی, به مدت 4 تا 6 ماه این افراد را جذب می‌کنید و پس از شناخت کافی نسبت به رفتار و مهارت و حرفه آنان می توانید این افراد را برای همیشه جذب کنید.
رهبری افزود: در این مدت 4 تا 6 ماه شما مشمول قانون کار و تامین اجتماعی نخواهید بود و دولت مبلغی را به این کارورزان پرداخت می‌کند و کارفرمایان به مدت یک سال از مالیات معاف خواهند بود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید