خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تفاهم نامه همکاری درخصوص فرهنگ‌سازی، ترویج و گفتمان سازی و شکل‌دهی زیست‌بوم کارآفرینی در حوزه رسانه‌های دیجیتال در کشور میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به نقش و اهمیت فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و به‌ویژه رسانه‌های دیجیتال در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور و همچنین تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تقويت و اشاعه هويت و فرهنگ ايراني-اسلامي و ضرورت تقويت زيرساخت‌هاي علمي و فناوري كشور در حوزه فرهنگ و هنر، تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد.
 این تفاهم‌نامه با موضوع فرهنگ سازی، ترویج و گفتمان سازی و شکل‌دهی زیست‌بوم کارآفرینی در حوزه رسانه‌های دیجیتال در کشور، ایده پروری در زمینه رسانه‌های دیجیتال، با استفاده از ظرفیت شبکه ملی فرهنگ و مؤسسات فرهنگی دیجیتال و سایر ظرفیت‌های طرفین به امضا رسید.
محورهای همکاری ذکرشده در این تفاهم‌نامه شامل فرهنگ‌سازی، تدوین و اجرای آموزش­های موردنیاز مؤسسات فرهنگی دیجیتال و شبکه ملی فرهنگ در راستای تأسیس یک استارت‌آپ موفق (فرآیند پیش شتاب‌دهی)؛ همکاری درراه اندازی شتاب‌دهنده‌های تخصصی فرهنگی دیجیتال کشور؛ تولید، ترویج و نشر مفاهیم مرتبط با حوزه فناوری‌های نرم و دیجیتال است.
همچنین برگزاري همایش‌ها، جشنواره‌ها، مسابقات، کارگاه‌ها و نمايشگاه‌هاي تخصصی با رویکرد ترویج فرهنگ کارآفرینی و دانش‌بنیان شدن فعالیت‌ها و جذب ایده‌های نوآورانه در قالب رویدادهای کارآفرینی؛برگزاري سمینارهای آموزشي و نشست‌هاي تخصصي در راستای تولید و ترویج ادبیات مرتبط با فناوری‌های نرم، رسانه‌های دیجیتال و فناوری‌های دیجیتال و کارآفرینی در آن‌ها؛ تشکیل اتاق‌های فکر توسعه رسانه‌های دیجیتال و محتوای دیجیتال و همچنین برگزاری اردوها و بازدیدهای دانشجویان، اساتید و نخبگان از مراکز فرهنگی دیجیتال و فعال در حوزه صنایع فرهنگی دیجیتال از دیگر محورهای همکاری ذکرشده در این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.

تعهدات مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی این تفاهم‌نامه متعهد می‌شود تا ظرفیت شبکه ملی فرهنگ وظرفیت‌های ادارات کل ارشاد استان‌ها  را در راستای راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های تخصصی فرهنگی دیجیتال در اختیار بگذارد.
همچنین همکاری در خصوص تشکیل اتاق‌های فکر صنایع فرهنگی دیجیتال و بررسی روش‌های ارتقای کارآفرینی فرهنگی دیجیتال از تعهدات این مرکز است.
هدایت تیم‌ها و مؤسسات فرهنگی دیجیتال به سمت تأسیس استارت آپ ها و راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا؛ همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت کسب ‌و کار، منتورینگ، مدیریت شتاب‌دهنده‌ها و سایر آموزش‌های توسعه فناوری و کسب‌وکارهای فرهنگی دیجیتال؛ حمایت از تولید محتوا، برنامه و استفاده از ظرفیت­های رسانه­ای موجود جهت ترویج و گفتمان سازی در حوزه فناوری­های فرهنگی نرم و دیجیتال از تعهدات این مرکز است.
مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین متعهد می‌شود درخصوص برگزاری فعاليت‌ها و برنامه‌های فرهنگی‌ترویجی کارآفرینی مثل استارت آپ ویکندهای فرهنگی دیجیتال، همکاری لازم را با ستاد نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری را داشته باشد.
این مرکز همچنین تبلیغ و ترویج فعالیت‌های ستاد در ادارات کل ارشاد استان‌ها؛ تسهیل شرایط اعطای مجوزهای کسب‌وکار دیجیتال به تیم‌ها و استارتاپ های معرفی‌شده از ستاد؛ تسهیل شرایط حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و استارتاپ ها در نمایشگاه‌های تخصصی مرکز و نیز  همکاری در تولید، ترویج و نشر مفاهیم مرتبط با حوزه فناوری‌های نرم و دیجیتال را طی این تفاهم نامه متعهد شده است.

تعهدات ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری
ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری طی این تفاهم نامه همکاری در راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های فرهنگی دیجیتال از طریق ارائه مشاوره‌های راهبردی و تأمین بخشی از منابع شرکت‌های نوپا در مرحله شتاب‌دهی ار متعهد شده است.
برقراري زمينه‌هاي تشويقي براي مؤسسات فرهنگی دیجیتال و مراکز شبکه ملی فرهنگ به‌منظور نوآوري، ابداع، بومي‌سازي و ترويج فناوري‌هاي فرهنگی دیجیتال؛ حمايت مادی و معنوی از اتاق‌های فکر رسانه‌های دیجیتال به صلاحدید ستاد وهمکاری در برگزاری رویدادهای تولید محتوا و خدمات فرهنگی دیجیتال از تعهدات این ستاد است.
همچنین ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری متعهد می‌شود پشتیبانی و حمایت از مجموعه برنامه‌های اجرایی سالیانه مورد توافق طرفین و نیز همکاری در تولید، ترویج و نشر مفاهیم مرتبط با حوزه فناوری‌های نرم و دیجیتال را در برنامه خود داشته باشد.
تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط سید محمدحسین سجادی نیری و سید مرتضی موسویان به امضا رسید.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید