خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استاندار گیلان گردشگری را ظرفیت اصلی استان در بخش کارآفرینی و اشتغال عنوان کرد و گفت: کارهای جدی در این بخش آغاز و تسهیلات خوبی در زمینه ایجاد اشتغال روستایی و واحدهای بوم‌گردی در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، مصطفی سالاری در نشست با فرمانداران استان بر ضرورت استقلال عملکرد فرمانداران تأکید کرد و با بیان اینکه تعاملی را تقویت کنید که اقتدار، تدبیر و استقلال حوزه شما را حفظ کند، افزود: با افرادی که دغدغه کار مردم را دارند، تعامل مدبرانه‌ای که استقلال عملکردتان را زیر سوال نبرد، داشته باشید.
وی با بیان اینکه قاطعانه، محکم و با تدبیر در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنید، اظهار داشت: انتظار دارم با هم افزایی ، ایجاد فضای تعاملی و بهره گیری از تمامی ظرفیت‌ها در جهت توسعه و شکوفایی شهرستان گام بردارید.
سالاری تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال را اولویت اصلی استان عنوان و اضافه کرد: بیکاری دغدغه اصلی مردم است که باید با تمام توان در جهت حل این مشکل تلاش کنیم .
وی فضای کلی استان را برای سرمایه‌گذاری خوب توصیف کرد و افزود: بهبود فضای کسب و کار اولویت جدی استان است و چنانچه این مهم را جدی نگیریم، دیگر کارهایمان بی‌اثر خواهد ماند.
وی گفت: چنانچه فضای آرام و امنی را در شهرستان شاهد نباشیم، قطعاً شرایط برای انجام دیگر کارهای توسعه ای خصوصاً در بخش‌ اقتصادی میسر نخواهد شد.
استاندار گیلان گردشگری را ظرفیت اصلی استان در بخش کارآفرینی و اشتغال عنوان کرد و افزود: کارهای جدی در این بخش آغاز و تسهیلات خوبی در زمینه ایجاد اشتغال روستایی و واحدهای بوم‌گردی در نظر گرفته شده است.
وی از هدف گذاری اختصاص 75 تا 80 درصد تسهیلات اشتغال روستایی به بخش گردشگری و احداث واحدهای بوم گردی در استان خبر داد و گفت: چنانچه در حوزه گردشگری درست برنامه‌ریزی شود، به یاری خداوند اشتغال خوبی را شاهد خواهیم بود.
سالاری همچنین بر ضرورت ایجاد تحول در بخش کشاورزی استان تأکید کرد و با اشاره به وسعت کوچک مزارع و باغات کشاورزی استان افزود: مقیاس متوسط مزارع و باغات کفاف هزینه خانوارها را نمی‌دهد.
سالاری تسطیح اراضی را کمک کننده در افزایش بهره‌وری زمین‌های زارعی دانست و ادامه داد: باید با اصلاح نژاد، آموزش مناسب، بهره‌گیری مطلوب از نهاده‌های کشاورزی، بسته‌بندی، فرآوری، برندسازی و بازاریابی در جهت افزایش بهره‌وری زمین های زراعی و ارتقاء درآمد کشاورزان تلاش کنیم.
استاندار گیلان با اشاره به برگزاری هفتگی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان، بر لزوم ارائه گزارش فرمانداران از واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال شهرستان خود در این کارگروه تاکید و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها باید در این کارگروه، حضوری مجدانه و فعال داشته باشند.
وی خواستار حضور هرچه بیشتر فرمانداران بین مردم شد و گفت: وظیفه داریم جوابگوی مردم باشیم و نمی‌توانیم در برابر موضوعات مطروح شده از سوی مردم، بی‌تفاوت باشیم.
گیلان 16 شهرستان دارد و بر اساس آخرین سرشماری، نزدیک به 2 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت در این استان سکونت دارند که 61 درصد شهرنشین و 39 درصد روستانشین هستند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید