خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی خبر داد: از 3 ایده‌پرداز برتر در جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برای تبدیل ایده به محصول حمایت می شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نصرت الله ضرغام در نشست خبری نخستین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان اظهار کرد: سرمایه های انسانی و ایده و خلاقیت آنها در رشد اقتصادی کشورها نقش تاثیرگذاری را دارد کشورهایی که بالاترین دارایی های فکری را دارا هستند می توانند در زمینه اشتغالزایی هم موفق عمل کنند. بنابراین برگزاری این جشنواره در رشد ایده های خلاقانه جوانان تاثیرگذار است.
ضرغام ادامه داد: برگزاری این جشنواره با هدف رویت نقش ایده پردازی، نوآوری و خلاقیت در حوزه علوم پایه بنیان نهاده شد تا جوانان صاحب ایده خلاقیت خود را بروز دهند چرا که تحقیقات در دنیا نشان داده است که علوم پایه دارای اهمیت ویژه ای است و به تبع آن سرمایه گذاری در این حوزه در دنیا در حال انجام است. بنابراین اگر در کشورمان توان لازم در این عرصه را نداشته باشیم از رقابت های جهانی عقب می مانیم.
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی یکی از پایه های رشد اقتصادی در دنیا را تقویت ایده پردازی و خلاقیت دانست و گفت: جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان نیز ایجاد زمینه های لازم برای ایده پردازی در جوانان را مدنظر دارد تا در مرحله بعد با تجاریسازی این ایده ها و تبدیل آن به محصول شاهد رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص ملی باشیم.
این عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری هر ساله این جشنواره عنوان کرد: این جشنواره در 5 گروه ریاضی و کامپیوتر، زیست شناسی، فیزیک، زمین شناسی و شیمی برگزار می شود و 3 ایده برتر در فرآیند تبدیل ایده به محصول مورد حمایت قرار می‌گیرند.
به گفته ضرغام، در این جشنواره همچنین به افراد صاحب نظر که خدمات علمی ارزنده ای را در حوزه فیزیک و علوم پایه انجام دادند گرنتی به مبلغ 50 میلیون تومان اعطا می شود تا فعالیت علمی خود را گسترش دهند.
در بخش بعدی این نشست ابراهیم جمیلی رییس بنیاد نیکوکاری جمیلی بیان کرد: 700 ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این میان 319 ایده دارای اطلاعات کامل ثبت نهایی شد حتی از خارج از کشور هم ایده هایی برای حضور در جشنواره ارسال شد. قطعا این رویداد در سال های آتی اثرات خود را نمایان می کند. رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی ایده های نو در کنار تسهیل مسیر حرکت به منظور رسیدن به محصولی دانش بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی های فکری به ثروت از اهداف این جشنواره است.
وی همچنین ابراز کرد: در دبیرخانه جشنواره قصد داریم با پارک‌های علم و فناوری و سازمان بورس و فرابورس تعاملاتمان را گسترده کنیم تا با همکاری این بخش ها تجارسازی ایده ها گسترده تر انجام شود. از این طریق افراد علاقه مند به سرمایه گذاری بر روی ایده ها وارد میدان می شوند که در نهایت به کارآفرینی و توسعه علمی کشور منجر می شود.
جمیلی حضور 28 داور از اساتید برجسته دانشگاه هایی همچون شهید بهشتی، امیرکبیر و تهران را یکی از ویژگی های این جشنواره دانست تا از این طریق از تمام ظرفیت های جوانان در 5 حوزه مدنظر در جشنواره استفاده شود.
همچنین محمد شاهدی دبیر این جشنواره نیز با بیان اینکه این جشنواره از نظر تشویق و حمایت جوانان خلاق دارای اهمیت است گفت: بر اساس فراخوان کشوری که منتشر شد بیش از 700 نفر برای حضور در جشنواره ثبت نام کردند که 319 ایده قابل ارزیابی شناخته شد. همچنین از این تعداد 37 ایده در مرحله نخست انتخاب شد و در نهایت در روز برگزاری جشنواره از 20ایده برتر تقدیر و 3 ایده نیز برای تبدیل ایده به محصول حمایت می شوند. این حمایت ها شامل 30 میلیون تومان، 20 میلیون تومان و 10 میلیون تومان به تربیت برای نفرات اول تا سوم است.
نخستین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان 8 آذر ماه سال جاری ب همکاری بنیاد نیکوکاری جمیلی و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزارمی‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید