خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی، در راستای ایجاد و ارتقا و زیست‌بوم کارآفرینی فناورانه و اشاعه فرهنگ کارآفرینی و تسهیلگری در فرایندهای نقش‌آفرینی بخش خصوصی در توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و خلاق در شهر تهران، تفاهم‌نامه‌ای امضا شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای ایجاد و ارتقا و زیست‌بوم کارآفرینی فناورانه و اشاعه فرهنگ کارآفرینی و تسهیلگری در فرایندهای نقش‌آفرینی بخش خصوصی در توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و خلاق در شهر تهران، تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران  ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی امضا شد.
این تفاهم‌نامه با التفات به سند بالادستی 1404 (چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران) و ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، همکاری جهت اشاعه فرهنگ کارآفرینی در بستر حوزه‌ها و محله‌های شهر تهران (محله‌های 22 گانه) و حمایت از آموزش مفاهیم و فنون کسب‌وکار به شرکت‌های نوپا (استارتاپ) و ایجاد تسهیل در فرآیند سرمایه‌گذاری، از طریق بسترسازی، جریان‌سازی و نهادسازی، به منظور شکوفایی زیست‌بوم توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در پایتخت جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید.
اهداف این تفاهم‌نامه که میان شهرداری تهران و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی امضا شد شامل بسط و اشاعه فرهنگ کارآفرینی در میان شهروندان پایتخت و کمک به شکوفایی اشتغال مولد و پایدار در بخش خصوصی؛ رفع معضلات و مشکلات حوزه‌های شهری از طریق شناسایی و شکل‌دهی تیم‌های استارتاپی و خلاق؛ بسترسازی و تسهیلگری موردنیاز برای ایجاد و رشد شتاب‌مند استارتاپ‌های مردمی است.
از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به تأمین فضا و بسترهای مورد نیاز برای ارائه و شناسایی ایده¬های نو در فضای کسب و کار؛ تأمین زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از طریق ایجاد نهادهای حاکمیتی لازم برای رشد و شتاب¬دهی به امر رشد استارتاپ‌ها؛ دستیابی به فضای ساختارمند شکل‌گیری، شکوفایی و پایداری استارتاپی در تهران؛ تبدیل تهران به شهر شکوفا در حوزه نوآوری و کارآفرینی و رفع معضلات شهری اشاره کرد.
موضوعاتی که در این تفاهم‌نامه مورد توجه قرار گرفته است شامل تسهیلگری، پشتیبانی و تأمین امکانات مورد نیاز جهت برگزاری مستمر و مداوم رویدادهای استارتاپی؛ ایجاد بستر مناسب برای برگزاری مستمر و مداوم نشست‌های تخصصی و جشنواره سالانه استارتاپی مناطق 22 گانه تهران و جایزه شکوفایی شهر تهران؛ ارائه بسته‌های حمایتی و تشویقی به استارتاپ‌ها و ایده‌های برتر؛ پشتیبانی همه‌جانبه و مجدانه در امر تأسیس و تجهیز مراکز نوآوری و شکوفایی با سیاست‌گذاری و نظارت شورای راهبری متشکل از ستاد و شهرداری و با حمایت و مدیریت بخش خصوصی متخصص در شهر تهران می‌شود.
همچنین می‌توان از موضوعاتی چون حمایت از تأسیس و استقرار شتابدهنده‌ها در مراکز نوآوری و شکوفایی؛ پشتیبانی همه‌جانبه و تسهیل مجدانه در امر تأسیس و تجهیز صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه با سیاست‌گذاری و نظارت شورای راهبردی متشکل از ستاد و شهرداری و با حمایت و مدیریت بخش خصوصی متخصص در شهر تهران به عنوان موارد مورد توجه در تفاهم‌نامه مذکور یاد کرد.

نحوه اجرای تفاهم‌نامه
 به منظور تحقق و اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، یک شورای راهبری متشکل از رییس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، و یک نماینده از هر یک از طرفین که پس از امضای این تفاهم‌نامه معرفی خواهند شد، تشکیل می‌شود.
همچنین کمیته اجرایی متشکل از نمایندگان طرفین تفاهم‌نامه (دو نفر از هر طرف) در محل شهرداری یا ستاد تشکیل می‌شود که پس از ارائه گزارش‌ها و نظرات کارشناسی کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی، تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود. تصمیمات این کمیته در چارچوب این تفاهم‌نامه موردقبول طرفین است.
 تصمیم‌گیری‌های نهایی مربوط به تفاهم‌نامه پس از بررسی در کمیته اجرایی و پس از تأیید شورای راهبری قابل اجرا است.
نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید