خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نایب رئیس اتاق بازرگانی گفت: از مهم‌ترین مشکلات کسب‌وکار‌های نوپا، برخورد‌های غیرانعطافی سازمان‌های تأمین اجتماعی و امور مالیاتی با این کارآفرینان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسين سلاح ورزي افزود: علاوه بر نحوه اعتبارسنجي و ارزش‌گذاري استارت‌آپ‌ها در بانک‌ها و مؤسسات، نحوه ماليات ستاني و مکانيزم محاسبه و دريافت حق بيمه تأمين اجتماعي، عمده‌ترين چالش‌هاي پيش روي کسب‌ وکارهاي نوآورانه است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اضافه کرد: شعب تامين اجتماعي و ادارات مالياتي تفاوتي ميان کسب‌ و کارهاي سنتي و استارت‌آپ‌ها ( کسب و کارهاي نوين) قائل نيستند.
سلاح ورزي با تاکيد بر ضرورت حمايت از توسعه و تکثر نهادهايي مانند شتاب‌ دهنده‌ها و مراکز رشد به‌عنوان اجزا اکوسيستم کارآفريني گفت: متأسفانه بعضي از شعب و بازرسان تأمين اجتماعي بدون توجه به فلسفه وجودي اين نهادها، تيم‌هاي استارت‌آپي حاضر در شتاب‌ دهنده و مراکز رشد را به‌ عنوان کارمند و بيمه‌ شده تلقي کرده و اقدام به صدور برگه‌هاي حق بيمه مي‌کنند.
وي افزود: همچنين بعضي ادارات و مميزان مالياتي توجهي به چرخه عمر استارت‌آپ‌ها و فرايند بازگشت سرمايه در اين کسب‌ و کارها ندارند و از ابتداي شروع فعاليت آن‌ها اقدام به صدور برگه تشخيص ماليات عملکرد آن‌ها با رقم‌هاي قابل‌ توجه مي‌کنند. درحالي‌که بسياري از اين استارت‌آپ‌ها معمولاً در سال‌هاي اوليه زيان ده و بعد از مدتي به نقطه سربه سر مي‌رسند.
نايب رئيس اتاق بازرگاني ايران گفت: اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران، شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي، کميته ماده 12 ، قانون دائمي شدن برخي احکام و هيئت عالي مقررات زدايي موضوع ماده 57 و قانون رفع موانع توليد حتماً به‌ صورت جدي درزمينه رفع موانع و موارد مخل کسب‌وکارهاي نوپا و استارت‌آپ‌ها ورود و براي تسهيل مقررات و رفع مشکلات مالياتي، تأمين اجتماعي و بانکي کسب‌وکارهاي مبتني بر نوآوري تلاش خواهند کرد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید