خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی می‌گوید: تمام تلاش خود را برای حل دغدغه‌های استارتاپ‌ها انجام داده‌ایم چراکه می‌دانیم فناوری و تکنولوژی در حال حرکت بوده و منتظر رگولاتور نمی‌ماند.

به گزارش پایگاه خبری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه جلسات متعددی برای رفع دغدغه‌های استارت‌آپ‌ها برگزار شده است، گفت: تدوین سیاست‌های فناوری‌های مالی به دلیل تغییر در ساختار گذشته کار دشواری است.

ناصر حکیمی در نشست نوآوری، بازیگران جدید و کارآیی در کسب‌وکار مالی که در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار شد، در پاسخ به این سؤال که چرا استارت‌آپ‌ها با بانک مرکزی مشکل دارند، اظهار کرد: زمانی که سیاست‌های بانک مرکزی را در خصوص فناوری مالی بررسی می‌کردیم به دلیل اینکه قرار بود ساختارهای گذشته تغییر کند، کار دشواری بود.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه حدود ۱۲ جلسه با استارتاپ‌ها برای رفع دغدغه‌های آنها برگزار شد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این جلسات و دریافت نظرات آنها نتایج سیاست‌های به‌دست‌آمده را بر روی سایت نیز گذاشتیم تا اگر مشکلات دیگری از سوی استارتاپ‌ها وجود دارد که به آن پرداخته نشده نیز از طریق کامنت‌ها دریافت شود.

وی ادامه داد: در نتیجه الگوی نسبتاً جدید و خوبی به دست آمد که در آن مشکلات ذی‌نفعان نیز دیده شود. بنابراین در فرایند مقررات‌گذاری که در سیاست بانک مرکزی در خصوص فناوری‌های مالی انجام شد نتیجه و جواب خوبی به دست آمد زیرا این موضوع یک پدیده مدرن بوده و با مسائل سنتی و جا افتاده گذشته فرق می‌کرد.

حکیمی در پایان گفت: استارتاپ‌ها بیان می‌کنند که بانک مرکزی از ما حمایت نمی‌کند ولی باید بگوییم تمام تلاش خود را برای حل دغدغه‌های آنها انجام داده‌ایم و تا جایی که امکان داشته باشد خود را تطبیق داده‌ایم، زیرا می‌دانیم فناوری و تکنولوژی در حال حرکت بوده و منتظر رگولاتور نمی‌ماند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید