خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بخش خصوصی باید به جای گذاشتن پول در بانک، در تولید سرمایه گذاری کند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی آقامحمدی در برنامه تیتر امشب گفت: دولت توان تحول اقتصادی را ندارد، مردم باید وارد عرصه اقتصادی شوند و سرمایه گذاری کنند تا شیوه اقتصاد دولتی تغییر کند.
وی اصل ۴۴ را فرصتی برای ورود مردم به اقتصاد دانست و افزود:دولت باید فضا را برای مردمی شدن اقتصاد فراهم کند.

وی ادامه داد:اگر بخش خصوصی احتیاط کند و وارد کار نشود دلار چند هزار تومانی نصیب او می شود به همین دلیل بخش خصوصی باید به جای اینکه به دنبال سود بانکی باشد در تولید فعالیت کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درحال حاضر بخش خصوصی حتی واحد تولید خود را هم برای دریافت سود بانکی گذاشته است اما وقتی فعالیت اقتصادی صورت نمی گیرد بانک باید چگونه سود دهد؟  این شیوه غلط است و باید تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی باید از دولت مطالبه گر باشد تصریح کرد:بخش خصوصی باید وارد گود شود و هرجا کمبودی بود از دولت برای رفع آن مطالبه کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:در حال حاضر همه فکر میکنند چون در اقتصاد اشتباهاتی رخ داده است پس نباید وارد آن شد در حالیکه باید از محدودیتها فرصت ساخت.

وی با اشاره به اینکه مدیر دولتی انگیزه سرمایه گذاری در فعالیت اقتصادی سودده را ندارد افزود:سرمایه گذار است که باید فرصت سرمایه گذاری را در اختیار بگیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ۳ میلیون بیکار در کشور گفت:باید این افراد بر اساس توانایی و سواد دسته بندی شوند ومهارت کسب کنند آن هم برای مشاغلی که هست نه اینکه برای شغلی که وجود ندارد هزینه کسب مهارت هم بدهند.

آقامحمدی با اشاره به اینکه بخش خصوصی باید در سرمایه گذاری ها از اقتصاد دان کمک بگیرد افزود:اقتصاددان باید خدمات به بخش خصوصی بفروشد، باید به او بگوید کجا فضای کار وجود دارد تا با شناخت کامل سرمایه گذاری کند.

وی افق اقتصاد ایران را مثبت و روشن خواند و تصریح کرد:نیروی انسانی تحصیل کرده در کشور دوبرابر شده است و این یک فرصت است نه تهدید؛  متولدین دهه ۶۰ و ۷۰ اقتصاد کشور را نجات میدهند.

آقامحمدی ادامه داد:برای نجات اقتصاد به بسیج دولتی نیاز نداریم به بسیج ملی و مردمی نیاز داریم زیرا دولت فقط می تواند پشتیبانی کند نه بسیج.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید