خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه اکثر شرکت‌های دانش بنیان را جوانان اداره می‌کنند،گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان نمونه موفق کارآفرینی هستند.

به گزارش کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای‌اسلامی در جلسه فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی که ظهر دیروز (سه شنبه، 25 اردیبهشت) برگزار شد، گفت: سیستم دیوانی کشور زمینه گردش اداری را ساده نکرده است که در برخی نقاط نیاز به اصلاح دارد.

وی با بیان اینکه ایرادی ندارد برخی مشاغل از استثناء برای به‌کارگیری مجدد بازنشستگان دربیاید تا زمینه حضور جوانان فراهم شود، اظهار داشت: با این حال این موضوع نمی‌تواند مشکل اشتغال را حل کند.

وی افزود: لازم است برای اشتغال جوانان در نقاط دیگر ساماندهی صورت گیرد و روی مدل‌های موفق کارآفرینی کار شود تا اشتغال‌زایی صورت بگیرد.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه اکثر شرکت‌های دانش بنیان را جوانان اداره می‌کنند که موفق هم هستند، عنوان کرد: به این شرکت‌ها تسهیلات ارزان قیمت داده می‌شود که می توان این مدل را تسری داد و بیش از پیش از این ظرفیت استفاده کرد، چنانچه رشد 19 درصدی نیز برای این بخش در نظر گرفته شد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه به سایر مؤسسات نیز می‌توان تسهیلات داد تا بستر اشتغال جوانان فراهم آید، گفت: لازم است زمینه‌های کارآفرینی تشخیص داده شده و تقویت شود؛ قاطبه جوانان نیز از فراکسیون جوانان این را می‌خواهند که اقدامات به صورت ملموس صورت گیرد.

 وی در ادامه با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس نیز می‌تواند درباره نحوه اشتغال برای جوانان کمک کند، یادآور شد: برای مثال در حوزه کشاورزی شیوه‌های نوین کشاورزی گلخانه‌ای وجود دارد که جوانان می‌توانند در آن حضور پیدا کرده و با دریافت تسهیلات، کارآفرینی برای 4 فصل سال داشته باشند لذا باید در تسهیلاتی که برای روستائیان در نظر گرفته می‌شود، جوانان را اولویت داد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: همچنین می‌توان با استفاده از تجربه سایر کشورها در این زمینه استفاده کرد برای مثال بانکی را در نظر گرفت که جوانان پول‌های خرد خود را در آنجا قرار دهند تا در نهایت برای اعطای تسهیلات به خودشان استفاده شود.

سیدفرید موسوی رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه این فراکسیون از ابتدای مجلس دهم آغاز به کار کرد، گفت: شهریور سال گذشته 30 تن از اعضای فراکسیون جوانان مجلس طی جلسات متعددی که با دانشگاهیان و سمن‌های جوان داشتند، از نزدیک به مشکلات این حوزه روبرو شده و مسائل مربوطه مطرح شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز تأسف از عدم استفاده از ظرفیت جوانان و پتانسیل آنها اظهار داشت: سال 95 استفساریه‌ای درباره به کارگیری مجدد بازنشستگان مطرح کردیم چرا که هنوز افرادی هستند که اصرار دارند در برخی پست‌ها باقی بمانند از این رو نیاز به اصلاح قوانین در برخی نقاط به چشم می‌خورد.

وی در ادامه با بیان اینکه جانشی‌ پروری معنای خود را از دست داده است، یادآور شد: لازم است چابکی که در ادارات از بین رفته است، مجدداً بازگردد.

رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه بازنشستگانی هستند که فضا را برای حضور جوانان خالی نمی‌کنند تا آنها نیز بتوانند ظرفیت خود را نشان دهند.

در ادامه جلسه سایر اعضای فراکسیون جوانان نیز به بیان نظرات و راهکارهای خود برای استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان در سطوح مدیریتی و ایجاد اشتغال برای آنها پرداختند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید