خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام برنامه سالانه نوسازی ۱۰۰ هزار مسکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، گفت: سالانه ۲۵۰ هزار فرصت شغلی در طرح نوسازی بافت‌های فرسوده ایجاد می‌شود.

به گزارش کارآفرین ناب، هوشنگ عشایری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که برنامه بازآفرینی شهری چه میزان اشتغالزایی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: قرار است بر اساس طرح بازآفرینی شهری،‌ سالانه 100 هزار واحد در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ساخته شود.

وی بیان کرد: اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ساخت و ساز در این بافت‌ها بر اساس فرمول‌های اقتصادی، هر واحد مسکونی با میانگین 70 تا 80 مترمربع باعث ایجاد اشتغال 2.5 نفر می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: با توجه به این‌که 100 هزار واحد در سال تولید می‌شود،‌ بنابراین سالانه 250 هزار شغل ایجاد می‌شود و این برنامه ارتباط مستقیمی با اشتغالزایی در کشور دارد.

عشایری همچنین در واکنش به انتقاد برخی کارشناسان مسکن به ورود دولت به بازآفرینی شهری، گفت: این‌که گفته می‌شود دولت باید در یک بُعد وارد شود، یک برداشت اشتباهی است. دولت مسئول همه امورات کشور است و بنابراین هیچوقت به صرف نگاه اقتصادی وارد حوزه‌ای نمی‌شود.

وی با بیان این‌که دولت به حوزه فرهنگ، اقتصاد، اجتماعی و... وارد می‌شود ادامه داد: جریان بازآفرینی شهری یک برنامه اقتصادی،‌اجتماعی و نهادی به شمار می‌رود که فنی و مهندسی نیز هست. لذا وقتی دولت به موضوع بازآفرینی شهری توجه می‌کند یعنی این‌که به موضوعات اقتصادی،‌فرهنگی، اجتماعی و ... توجه می‌کند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید