خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


انتقاد دلسوزانه از دولت و دستگاههای اجرائی
هیچ منافاتی با شعار سال 94 ندارد

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران ضمن تأکید بر تحقق شعار"دولت و ملت، همدلی و هم زبانی" اظهار داشت:
بیانات نوروزی رهبر معزز انقلاب در جهت تحکیم روابط دولت و ملت و غلبه برمشکلات و معضلات سیاسی، اقتصادی و بین المللی کشور بوده اما متأسفانه عده ای از مسئولین اجرائی و دولتمردان محترم، فرمایشات معظم اله را بد فهمیده و آن را عمداً و یا سهواً اشتباه تفسیر نموده اند و آقایان همه جا اعلام کرده اند که رهبری طی بیانات نوروزی خویش، کلاً انتقاد علیه دولت را ممنوع کرده و بنوعی دهان همه منتقدین را بسته و دست دولت را برای انجام هر کاری باز گذاشته اند و  در اصل چراغ سبز  را نشان داده است!!

محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران و رئیس شورای سیاستگذاری اقتصاد مقاومتی و بخش خصوصی در حاشیه دیدار نوروزی خود با جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی عضو مرکز جامع صادراتی ایران با قدردانی از به بیانات نوروزی مقام معظم رهبری و نام گذاری سال 94 از جانب ایشان بعنوان سال "دولت و ملت، همدلی و هم زبانی" گفت: آرزوی همه دلسوزان و ایرانیان آزاده رشد و شکوفائی اقتصاد و موفقیت و سربلندی ایران و ایرانی میباشد که این مهم میسر نمیشود مگر با همکاری، همدلی و همزبانی ملت، دولت، سایر قوا و تمامی دستگاههای اجرائی کشور که الحق و الانصاف مقام معظم رهبری نیز موضوع مهمی را برجسته نموده و با نام گذاری سال جدید بعنوان سال "دولت و ملت، همدلی و هم زبانی" خواهان همکاری تنگاتنگ دولت و ملت شده اند.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در نگاه اجمالی شان به مسائل و موضوعات سال ۹۴، همکاری وسیع و گسترده دولت و ملت را ضروری برشمرده و تأکید نموده اند که جهت تحقق شعار سال ۹۴ یعنی «دولت و ملت، همدلی و هم زبانی»، هر دو کفه این شعار یعنی ملت عزیز، بزرگ، شجاع، بصیر، دانا و باهمت ایران و همچنین دولت خدمتگزار، باید به یکدیگر اعتماد داشته و صمیمانه با هم همکاری کنند اما اگر یکی از این دو کفه نسبت به دیگری کوتاهی کند آنوقت هیچ اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد و عاقبت شعار امسال هم به سرنوشت شعارها و نام گذاریهای سالهای پیش دچار خواهد شد.

علیپور تصریح نمود: ملت همیشه ثابت کرده که حامی دولت و نظام بوده و طی سی و شش سال گذشته فی الواقع سنگ زیرین آسیاب بوده است اما این دولت و دولتمردان در ادوار مختلف بوده و هستند که بعضاً ساز مخالف زده و به تعهدات و قول و قرارهای خود با ملت پایبند نبوده و موجب دلخوری و دلشکستگی مردم که بقول امام (ره) ولی نعمتان هستند میشوند که همین اعمال و روشها باعث شده تا راه مردم با راه برخی از دولتها و دولتمردان جدا شود که امیدوارم دولت تدبیر و امید راه خود را هیچگاه از راه مردم جدا نکرده و به وعده هائی که به مردم داده پایبند و آن وعده ها را از شعار به عمل مبدل کند.
وی در ادامه به بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص همدلی و هم زبانی دولت و ملت و پشتیبانی این دو از هم اشاره نمود گفت: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خودشان خواهان همکاری تنگاتنگ دولت و ملت بمنظور «پیشرفت اقتصادی»، «اقتدار و عزت منطقه‌ای و بین‌المللی»، «جهش‌ های علمی به‌ معنای واقعی»، «عدالت قضایی و اقتصادی» و از همه مهمتر، «ایمان و معنویت» و تحقق آرزوهای بزرگی که در این سال برای ملت ایران داریم شدند و به همین خاطر به  همه توصیه نمودند که جهت پرهیز از دلسردی دولت، از انتقادات غیر منصفانه دوری کنند. این خواسته رهبر معزز انقلاب در جهت تحکیم روابط دولت وملت و غلبه بر مشکلات و معضلات سیاسی، اقتصادی و بین المللی کشور بود اما متأسفانه عده ای از مسئولین اجرائی و دولتمردان محترم، فرمایشات معظم اله را بد فهمیده و آن را عمداً و یا سهواً اشتباه تفسیر نموده اند و آقایان همه جا اعلام کرده اند که رهبری طی بیانات نوروزی خویش، کلاً انتقاد علیه دولت را ممنوع کرده و بنوعی دهان همه را بسته و دست دولت را برای انجام هر کاری باز گذاشته و چراغ سبز را نشان داده اند!! در این راستا اینجانب صراحتاً به این آقایان عرض میکنم که منظور رهبر معظم انقلاب از این فرمایشات ایجاد وفاق و همدلی بوده و هیچگاه معظم اله خواهان بسته شدن دهان خاص و عام نبوده و انتقاد را هم ممنوع اعلام نکرده و به هیچ کس چک سفید امضاء و چراغ سبز نشان نداده اند بلکه توصیه نمودند که از انتقادات غیرمنصفانه پرهیز شود. رهبر معظم همیشه انتقاد را لازمه پیشرفت دانسته و بر انتقاد دوستانه و دلسوزانه از دولت و دولتمردان تأکید نیز نموده اند. درنتیجه انتقاد خالصانه و دلسوزانه از دولت و دستگاههای اجرائی، نه تنها هیچ منافاتی با شعار سال 94 ندارد بلکه راهگشا و موجب تحقق هرچه بهتر همدلی و همزبانی بین دولت و ملت خواهد شد.
در لوزان سوئیس "خطبه ای خوانده شده اما هنوز صیغه ای بین طرفین جاری نشده است"
سبزعلیپور در تحلیل مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 و نتایج مثبت و منفی آن برای هر دو طرف گفت: همچنانکه همه میدانیم نیمه فروردین سالجاری بالاخره مذاکرات هسته ای در لوزان پایان یافت و فقط منتج به صدور یک بیانیه سیاسی و مطبوعاتی از طرف وزرای امورخارجه 7 کشور گردید و در نتیجه مجدداً مذاکرات برای انجام گفتگوهای بیشتر تا ما ژوئن (تیرماه) تمدید شد. مشکل اصلی اینجاست که برخی تصور میکنند که همه مشکلات با صدور همین بیانیه بپایان رسیده اما جدای از نتیجه ای که طی مذاکرات ایران و ۱+۵در لوزان حاصل شده باید اذعان کنم که دولت یازدهم با مشکلات بیشتر و عدیده ای مواجه و گرفتاری آن طی ماههای آینده چند برابر خواهد شد، دراصل پایان مذاکرات لوزان سوئیس تازه اول راه است و دولت تدبیر و امید را در برابر شمشیر دو دم قرار خواهد داد. هرچند که فعلاً خبری از لغو تحریمها نیست اما اگر تحریمها هم لغو شوند قطعاً تمام مشکلات یک شبه حل و فصل نخواهد شد. درکل دولت محترم هم نباید نتایج بدست آمده را بزرگتر جلو داده و واقعیات را به مردم نگوید و با خبرهای خوشحال کننده و امیدهای غیر واقعی، سطح توقع مردم را بالا ببرد.
رئیس شورای سیاستگذاری اقتصاد مقاومتی و بخش خصوصی تصریح نمود: بالا بردن کاذب سطح توقع مردم از سم نیز خطرناکتر است چون موجب خواهد شد تا خواسته های مردم از مسئولین کشور روز به روز بیشتر شده و در نتیجه دولت هم در برآورده کردن درخواستهای آنها عاجز شود و همین عدم توانائی دولت در اجابت خواسته ها و توقعات، باعث دلنگرانی و آغاز عدم اعتماد مردم به دولت خواهد شد!. با صدور بیانیه لوزان و تمدید مذاکرات تا ماه ژوئن دوباره همه بلاتکلیف و چشم انتظار آینده شده اند و باز این پرسش مطرح شده که بالاخره چه میشود و همین چشم انتظاری و بلاتکلیفی باعث خواهد شد تا فعلاً سایه بیکاری، رکود و تورم، مشکلات و نابسامانی های اقتصادی را دو چندان کند. البته همه دیدیم که بازار نیز به این بیانیه واکنش مثبتی را که انتظار داشتیم نشان نداد و همین امر موجب شد تا قیمت ارز در بازار آزاد بعضاً افزایش یابد!! مردم عزیز و فعالان اقتصادی واقعاً از بلاتکلیفی و انتظار خسته شده اند و شب را به امید گشوده شدن واقعی گره ها صبح میکنند. مع الوصف باتوجه به توضیحاتی که ارائه نمودم به جرأت میتوانم بگویم که دولت یازدهم روزهای خوش خود را سپری میکند و پایان مذاکرات لوزان، حجم مشکلات و کارهای دولت را از این به بعد بیشتر از گذشته خواهد کرد.
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در خاتمه گفت: مسئله مهم این است که نتیجه مذاکرات هسته ای برای هفت کشور مذاکره کننده با اهمیت میباشد اما پیروزی در مذاکرات برای واشنگتن و تهران از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا موفقیت در مذاکرات برای اوباما هم جنبه حیثیتی پیدا کرده و شکست در مذاکرات ماه ژوئن، نه تنها اوباما بلکه حزب دموکرات را هم در برابر جمهوری خواهان تضعیف خواهد کرد. اما موفقیت در مذاکرات شاید نام اوباما را در آمریکا تاریخی، هیلاری کلینتون را پیروز انتخابات ریاست جمهوری2016 و جمهوری خواهان را در برابر دمکراتها و مردم آمریکا تحقیر کند و دهها اما و اگر دیگر. به همین دلیل وزراء امورخارجه ایران و آمریکا دور مذاکرات لوزان را فرصتی تاریخی دانسته بودند و تأکید میکردند که هیچکس نباید این فرصت را از دست بدهد. پس مجدداً تأکید میکنم که رسيدن به يک توافق جامع، تنها گزينه ای است که براي اوباما باقي مانده است اما در حال حاضر همه چیز به دو ماه بعد موکول شده ولیکن در بیانیه لوزان سوئیس "خطبه ای خوانده شده اما هنوز صیغه ای بین طرفین جاری نشده است" پس هنوز اتفاق قابل توجهی نیفتاده و هیچ کشوری نباید شاد و مسرور باشد و خود را پیروز صد در صد میدان بداند.
         

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید