خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


 سکوت وزارت کار در برابر واکنش تند رئیس کمیسیون اجتمایی مجلس
لایحه اصلاح قانون کار همچنان در بلاتکلیفی

در حالی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درخواست بازپس گیری لایحه اصلاح قانون کار از سوی مسئولان وزارت کار را تزلزل در این وزارتخانه خواند که مسئولان وزارت کار در برابر این نقد حاضر به پاسخگویی نشدند.
به گزارش تسنیم، پس از ارسال لایحه اصلاح قانون کار به مجلس، حسن هفده تن، معاون روابط کار وزارت کار اعلام کرد: تصمیم ما این است در صورت تصویب شورای‌ عالی کار، لایحه اصلاح قانون کار را از مجلس پس بگیریم.

معاون وزیر کار پس از انتقاد جامعه کارگری و کارفرمایی گفت: این لایحه توسط دولت قبل تهیه شده بود و شرکای اجتماعی (نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی) در شورای‌ عالی کار اعلام می کنند که در تنظیم لایحه اصلاح قانون کار نقشی نداشته‌اند.
این صحبت وزارت کار باعث شد تا سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به این اظهارنظرات گفت: واقعا جای تعجب است که چنین پیشنهادی از سوی معاون وزیر کار مطرح شده زیرا لایحه ای که هنوز بررسی آن در مجلس آغاز نشده چرا باید از سوی دولت پس گرفته شود؛ این چه تزلزلی است که در میان مسئولان دولتی قرار دارد.
نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چنین مدیرانی به طورحتم در اداره جامعه دچارمشکل می‌شوند، افزود: قانون کار 26 سال پیش مصوب شده است و به طور حتم باید تغییراتی در این قانون با توجه به شرایط امروز جامعه به وجود آید اما حال که مسئولان دولتی اقدام به اصلاح این قانون کردند چرا پیش از بررسی آن در مجلس پیشنهاد پس گرفتن و ارجاع این لایحه به دولت را مطرح می کنند.
تلاش تسنیم برای کسب پاسخ مسئولان وزارت کار به اظهارات رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بی نتیجه بود و هیچ کدام از مسئولان وزارت کار حاضر به پاسخگویی در برابر این نقد نشدند تا همچنان سرنوشت اصلاحیه قانون کار بلاتکلیف بماند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید