خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر استفاده از ظرفیت جوانان تاکید کرد و گفت: هیچ کشوری بر پایه منابع زیرزمینی رشد نکرده و هیچ بچه پولداری نمی تواند کارآفرین نمونه باشد.


به گزارش کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری مهر، سورنا ستاری در شورای اداری خراسان جنوبی، اظهار کرد: عمده دروسی که در دانشگاه ها آموزش داده می شود به درد آن ها نمی خورد چون بومی نمی شوند.

وی با بیان اینکه باید بدانیم تمام کارآفرینان نمونه از زیرزمین ها به بیرون آمده اند، افزود: در حال حاضر در حوزه آموزش ۳۳ میلیون جوان و چهار و نیم میلیون دانشجو وجود دارد که تا کنون در تاریخ هیچوقت در این حوزه خرج نکرده ایم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه اقتصاد نفتی امروز به ما می گوید همه چیز با پول درست می شود و دانش را می توان با پول خرید، گفت: اما باید بدانیم هیچ کشوری بر پایه منابع زیرزمینی رشد نکرده است و هیچ بچه پولداری نمی تواند کارآفرین نمونه باشد.

وی با بیان اینکه انسانی که زجر نکشیده باشد به هیچ جایی نمی رسد، عنوان کرد: اتفاقی که قرار است در شرکت های دانش بنیان بیفتد نیاز به یک محیط و اکوسیستم دارد.

ستاری با اشاره به اینکه کارآفرینی باید یک ارزش در استان باشد، بیان کرد: کشور ایران پس از انقلاب اسلامی مجهزترین امکانات را داشت اما در زمان جنگ به دلیل نداشتن آموزش لازم نتوانست به درستی از آن ها استفاده کند.

وی با بیان اینکه تا ماشین سازی انجام ندهیم و طراحی نداشته باشیم صنعت گر نمی شویم، اظهار داشت: چیزی که باعث می شود اقتصاد دانش بنیان شود محیط اطراف است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری استان نباید مشکل فضا داشته باشد در صورتی که بسیاری از ساختمان های اداری استان خالی است، افزود: باید بینش و محیط کارآفرینی در استان به عنوان ارزش مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند جلوی انسان های با اعتماد به نفس بالا را بگیرد، گفت: هدف ما برای عوض کردن جامعه پرورش انسان هایی با اعتماد به نفس بالا است.

ستاری با اشاره به اینکه فروش زعفران کشور ۹ میلیارد دلار است و ۹۵ درصد زعفران دنیا را تولید می کنیم، عنوان کرد: پژوهش اگر با پول دولت باشد محصول مرغوبی از آن برای مردم خروجی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تبدیل اقتصاد نفتی به اقتصاد علمی و فناوری هیچ چیزی جز اکوسیستم و محیط نیست، اظهار داشت: سرمایه بخش خصوصی باید به سمت پژوهش حرکت کند و دانشگاه ها باید بدانند بیش از ۱۵ درصد نباید متکی به پول دولت باشند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه کسب و کارهای جوانان نباید بسته شود، افزود: شرکت های دانش بنیان را کسی حق ندارد ببندد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه های استان باید محور حرکت جوانان استان شوند، گفت: مشکلات استان از بیرون حل نمی شود بلکه باید پیشنهادات از داخل استان داده شود.

ستاری با بیان اینکه محیط کارآفرینی و اهمیت دادن به جوانان باید بر استان حاکم شود، عنوان کرد: فرهنگ بودجه دولتی باعث می شود فرهنگ و ماهیت کارآفرینی سرکوب شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید