خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بورس کالا
 به منظور تامین مالی صنعت پتروشیمی کشور؛
انتشار اوراق سلف استاندارد پی وی سی از روز شنبه در بورس کالا آغاز می شود

 به منظور تامین مالی صنعت پتروشیمی کشور و اجرای مصوبات دولت تدبیر و امید در استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه و بورس های کالایی برای تامین مالی صنعت پتروشیمی، انتشار اوراق سلف استاندارد پی وی سی شرکت بورس کالای ایران در روز شنبه 9 آبان ماه سالجاری آغاز می شود.به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، براساس اوراق سلف موازی استاندارد، امکان تامین مالی بلندمدت یک و چند ساله مجتمع های پتروشیمی فراهم شده است و بر این اساس، شرکت پتروشیمی آبادان با انتشار اوراق استاندارد پی وی سی بصورت یکساله، به میزان 50 میلیارد تومان سرمایه در گردش خود را تامین می کند.

همچنین این اوراق با نام و معاف از مالیات بوده و حداقل سود 24 درصد و حداکثر سود 27.5 درصد برای آن تضمین شده و در طول دوره نیز نرخ بازده این اوراق 23 درصد بصورت روزشمار می باشد. انتشار اوراق سلف استاندارد پی وی سی در دو مرحله و در روزهای 9 و23 آبان انجام می شود.
براساس این گزارش، علاقمندان می توانند روز شنبه با مراجعه به یکی از کارگزاران بورس کالای ایران که دارای مجوز معاملات سلف استاندارد می باشند، نسبت به خرید این اوراق اقدام نمایند.عرضه اولیه اوراق سلف استاندارد PVC شرکت پتروشیمی آبادان به روش 'عرضه گسترده با قیمت ثابت' تا سقف 9500 تن و با قیمت 26.316 ریال به ازای هر کیلوگرم (13.158.000 ریال به ازای هر قرارداد) ، از طریق شبکه کارگزاران بورس کالای ایران در روز شنبه مورخ 9 آبانماه سالجاری انجام می شود و معاملات ثانویه آن از تاریخ 23 آبان ماه سالجاری تا 9 آبانماه سال 95 ادامه می یابد.معاملات قراردادهای سلف موازی در دو مرحله 'عرضه اولیه' و 'معاملات ثانویه' صورت می پذیرد. بدین معنی که عرضه کننده در مرحله 'عرضه اولیه' کل دارایی پایه را در قالب عرضه گسترده به خریدارن عرضه می کند.پس از عرضه اولیه، معاملات وارد مرحله 'معاملات ثانویه' می شود که طی آن مشتریانی که قبلا در عرضه اولیه اقدام به خرید دارایی در قالب سلف استاندراد نموده اند می توانند در نقش فروشنده، اقدام به فروش آن نمایند.
** معاملات عرضه اولیه
عرضه اولیه به روش عرضه گسترده با قیمت ثابت صورت می پذیرد. حجم عرضه اولیه حداکثر 18.000 تن است به شرط آنکه ارزش کل اوراق از 500.000 میلیون ریال بیشتر و کمتر نباشد. عرضه اولیه در دو نوبت 9 و 23 آبانماه 94 و در هر نوبت، اوراق به ارزش 250.000 میلیون ریال عرضه می گردد. اندازه هر قرارداد یک برگه معادل 0.5 تن بوده و سقف حجم هر سفارش نامحدود می باشد. مدت قرارداد یکسال از تاریخ عرضه اولیه است.
** معاملات ثانویه
معاملات ثانویه از طریق شبکه کارگزاران دارای مجوز معاملات سلف استاندارد و بر اساس ضوابط بورس کالا، 10 روز پس از پایان مهلت عرضه اولیه در هر نوبت صورت می پذیرد. بازارگردان، در طول دوره عمر اوراق موظف است ضمن عملیات بازارگردانی، تقاضاهای فروش این اوراق را در حداقل قیمت تضمین شده( قیمت اوراق در عرضه اولیه بعلاوه 23 درصد سود سالیانه و روزشمار) برای هر برگه و بر اساس دستورالعمل معاملات کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا در بورس کالای ایران، خریداری نموده و تقاضاهای خرید اوراق موازی استاندارد موضوع این امیدنامه را نیز تا سقف اوراق در اختیار به متقاضیان آن عرضه نماید.
نقد شوندگی اوراق قبل از سررسید
این گزارش حاکی است شرکت های تامین سرمایه ملت و تامین سرمایه آرمان به عنوان بازارگردان بر اساس مدل تضمین حداقل قیمت، نقدشوندگی اوراق سلف پی وی سی را قبل از سررسید تعهد کرده و در طی دوره معاملات ، اوراق مذکور را با نرخ 23 درصد به صورت سالانه و روزشمار بعلاوه قیمت اوراق در عرضه اولیه، بازخرید می کنند.
اقتصام(1) 9141**

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید