خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


با توافق وزیر اقتصاد،
 دو بانک ایرانی در هند شعبه می زنند

بر اساس توافقات صورت گرفته بین دو کشور دو بانک خصوصی ایرانی به زودی شعبه هایی را در هند افتتاح خواهند کرد.
به گزارش  تسنیم، رسانه های هندی گزارش دادند دو بانک خصوصی ایرانی به زودی شعبه هایی را در هند افتتاح خواهند کرد. این رسانه ها تاکید کردند که این اقدام به معنای شتاب گرفتن روابط تجاری بین تهران و دهلی است.

بر اساس گزارش روزنامه دی هندو، این اقدام یکی از توافقات به عمل آمده در نشست کمیسیون مشترک دو کشور بود که اخیرا برای اولین بار از زمان انعقاد توافق هسته ای تشکیل شد.این کمیسیون به ریاست سوشما سواراج، وزیر امور خارجه هند و علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران تشکیل جلسه داد.طیب نیا گفت، هند تصمیم گرفته به بانک های پاسارگاد و پارسیان ایران اجازه دهد تا شعبه ای در دهلی نو و بمبئی افتتاح کنند.این روزنامه هندی در ادامه می نویسد: «منتفع اصلی عادی شدن کانال های بانکی بین دو طرف، هند خواهد بود که اخیرا شروع به تسویه بیش از 6.5 میلیارد دلار بدهی نفتی خود به ایران کرده است. در حال حاضر هم بانک پاسارگاد و هم بانک پارسیان از طریق بانک یو سی او مبادلات خود را انجام می دهند.»
دو کشور همچنین انجام اقداماتی برای افزایش خدمات حمل و نقل از جمله صدور مجوز استفاده از مکانیزم پرداخت به روپیه به شرکت های حمل و نقل (حدود 5500 شرکت در هند) و گسترش دادن پوشش بیمه ای که اکنون محدود به صادر کنندگان و وارد کنندگان است را مورد برسی قرار دادند.
روزنامه دی هندو همچنین اضافه کرده که ایران و هند تصمیم به انجام گفت و گوهای مقدماتی برای انعقاد یک موافقتنامه تجارت ترجیحی گرفته اند. انعقاد این موافقتنامه با این هدف صورت می گیرد که هر دو طرف تعرفه گمرکی را کاهش دهند یا تعرفه برخی کالاهای خاص را به منظور افزایش مبادلات دو جانبه بردارند. یک کارگروه مشترک برای بررسی امکان انعقاد چنین موافقتنامه ای جلساتی را تشکیل خواهد داد.منابع آگاه همچنین گفتند، ایران به دنبال جذب سرمایه گذاری هندی ها در بخش های مختلف از جمله مهندسی، فرآوری محصولات کشاورزی، پتروشیمی، چای، دارو و آبیاری و همچنین بش های زیرساختی شامل برق و راه آهن است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید