خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران بر گسترش همکاری ها با آذربایجان در زمینه استارتاپ ها تأکید کرد و گفت: همتایان ایرانی و آذربایجانی در حال مطالعه راه های همکاری در زمینه تجارت دیجیتال هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ترند، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران خواستار گسترش همکاری ها با آذربایجان در زمینه استارتاپ ها شد.
محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه نمایشگاه 3 روزه باکوتل 2017 در آذربایجان گفت: «من معتقدم بخش خصوصی در روابط میان ایران و آذربایجان شانس رسیدن به موافقتنامه هایی در زمینه استارتاپ ها را دارد. سفارت ایران در باکو دایره ویژه ای در این زمینه برای تسهیل همکاری ها ایجاد کرده است.»
وی افزود، از سوی دیگر، اراده سیاسی لازم برای توسعه این نوع همکاری ها وجود دارد.
به گفته وزیر ارتباطات ایران، همکاری ها میان شرکت های استارتاپ ایران و آذربایجان تا حد زیادی متکی به بازار تقاضاست.
«این شرکت ها به صورت عادی در شرایطی همکاری می کنند که فضا برای توسعه فعالیت ها وجود داشته باشد. برای مثال زمینه لازم برای همکاری میان ایران و آذربایجان در حوزه های گردشگری و گردشگری سلامت و همچنین حمل و نقل و کشاورزی وجود دارد. این زمینه ها حوزه های مناسب برای ایجاد استارتاپ ها هستند که می تواند روابط اقتصادی بین دو کشور را تسهیل کنند.»
وی ضمن بیان اینکه چند استارتاپ ایرانی در نمایشگاه باکوتل حضور دارند افزود، همتایان ایرانی و آذربایجانی در حال مطالعه راه های همکاری در زمینه تجارت دیجیتال هستند.
آذری جهرمی همچنین از شرکت های آذربایجانی خواست تا در نمایشگاه های مشابهی که در ایران برگزار می شود شرکت کنند تا ضمن ارائه محصولات خود، شرکایی برای همکاری های مشترک بیابند.
وزیر ارتباطات ایران همچنین اظهار داشت: «با توجه به زمینه های موجود برای همکاری در دنیای واقعی و امکان گسترش این همکاری ها به دنیای مجازی، به نظر می رسد که ظرفیت بین دو کشور در زمینه استارتاپ ها قابل افزایش است.»


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید